[Bytom] Supersam

oświetlenie obiektów handlowych jak sklepy, stragany, supermarkety i hipermarkety

[Bytom] Supersam

Postprzez Beton » 22 lutego 2016, 23:59

Supersam w Bytomiu, zaciekawił mnie jak przejeżdżałem kilka dni obok niego i postanowiłem dzisiaj zajrzeć do środka. Z zewnątrz takie lata 80, wewnątrz także, niestety cały oblepiony pstrokatymi reklamami, jak każdy obiekt którym zarządza cudowna firma społem.

Obrazek

Obrazek

Litery na dachu budynku dawniej były oczywiście neonami:

Obrazek

Wchodzimy do środka, parter i 20x20 opraw, razem 400 opraw, niektóre po dwie rury :mrgreen: Brzęczenie takiej ilości dławików jest niesamowitym efektem akustycznym, i zadziwiające jest to, ile z tych opraw działa... Muszą mieć tam dobrego elektryka ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wchodzimy na drugie piętro, tam znajduje się ciucholand, tutaj już oszczędności z wiadomych powodów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oprawa oświetlająca korytarz:

Obrazek

I drugie piętro - salon mebli:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schodzimy na dół, materiały wykończeniowe niestety nie są tak fajne, jak w starszych domach handlowych

Obrazek

I jeszcze taka oprawa znajduje się na tyłach sklepu:

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Bytom] Supersam

Postprzez JeD » 23 lutego 2016, 00:53

Piękności moje, cudownie kocham takie klimaty. Najbardziej cieszy, że to oświetlenie jest w miarę zadbane. Widać, że ktoś z głową to konserwuje. ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Bytom] Supersam

Postprzez amisiek » 23 lutego 2016, 06:26

Te belki przeżyją jeszcze niejedne nowe wynalazki. Tam tylko kilka rur i zapłonników do wymiany i wszystko by się świeciło.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Bytom] Supersam

Postprzez Luk » 23 lutego 2016, 09:56

Aż dziwne, że wygląd wnętrza tego sklepu (wraz z działającym (!) oświetleniem) utrzymał się aż do dzisiejszych czasów.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Bytom] Supersam

Postprzez slaweklampy » 23 lutego 2016, 09:59

Witam

Szkoda tylko że świetlówki są o różnych temperaturach barwowych.

Identyczny sposób oświetlania był stosowany w moim mieście w oświetleniu pewnego sklepu.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Bytom] Supersam

Postprzez Beton » 23 lutego 2016, 10:41

Luk napisał(a):Aż dziwne, że wygląd wnętrza tego sklepu (wraz z działającym (!) oświetleniem) utrzymał się aż do dzisiejszych czasów.


Może po prostu mają dobre podejście, że jak coś działa, to nie ma sensu tego wymieniać :) . Pomyślmy, co by się działo, gdyby w miejscu każdej oprawy farel zamontować jakiś współczesny odpowiednik, i efekt po 10 latach użytkowania :) Nawet mnie cieszy, że świetlówki są w różnych barwach, to taki znikający i już rzadko spotykany klimat.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Bytom] Supersam

Postprzez Utilizer » 23 lutego 2016, 12:56

Luk napisał(a):Aż dziwne, że wygląd wnętrza tego sklepu (wraz z działającym (!) oświetleniem) utrzymał się aż do dzisiejszych czasów.


Całkiem spore koszty wymiany, policz sobie teraz 400 opraw * nawet 100zł ;) Przypuszczam że pewnie ten budynek nie będzie remontowany tylko wyburzony w przyszłości więc szkoda zachodu na poważniejsze prace remontowe :P
Edit: Ale pewnie przy modernizacji co druga oprawa na parterze by wyleciała... są gęsto :twisted:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Bytom] Supersam

Postprzez slaweklampy » 23 lutego 2016, 12:58

Witam

Utilizer napisał(a):Całkiem spore koszty wymiany, policz sobie teraz 400 opraw * nawet 100zł ;) Przypuszczam że pewnie ten budynek nie będzie remontowany tylko wyburzony w przyszłości więc szkoda zachodu na poważniejsze prace remontowe :P


Działki budowlane w centrach miast są dość atrakcyjne, więc nic dziwnego że stare sklepy nawet w małych miastach są wyburzane.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Bytom] Supersam

Postprzez Whites86 » 23 lutego 2016, 17:14

współczuje tym którzy musieli malować ten zielony sufit :P
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Bytom] Supersam

Postprzez galad » 23 lutego 2016, 22:21

Cudo, dawno nie widziałem tylu klasycznych opraw razem i to działających. Szkoda że ten klimat jest pogardzany w dzisiejszych czasach.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Następna strona

Powrót do Obiekty handlowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości