Wyłączniki nadprądowe - zamienniki wkładek topikowych

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Wyłączniki nadprądowe - zamienniki wkładek topikowych

Postprzez cieszyn » 22 sierpnia 2010, 18:51

Doc - te bezpieczniki miały wraz z upływem czasu coraz większą ustorkowość, czasem wogóle nie dało się ich załączyć tym głównym przyciskiem

Mimo to, jak nastały, była to niezła rewelacja
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyłączniki nadprądowe - zamienniki wkładek topikowych

Postprzez slaweklampy » 8 sierpnia 2015, 13:04

Najnowsze znalezisko.

Obrazek

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Wyłączniki nadprądowe - zamienniki wkładek topikowych

Postprzez Bartek22 » 13 marca 2016, 21:24

Są w sprzedaży automatyczne zamienniki wkładek topikowych ale na gwint E33 o amperażu 35A lub innym? Nigdy nie widziałem takich w sklepach, jedynie na gwint E27 o różnym amperażu.
Bartek22
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 września 2015, 12:49

Re: Wyłączniki nadprądowe - zamienniki wkładek topikowych

Postprzez slaweklampy » 15 marca 2016, 20:45

Witam

Nie ma i nie było. Do zabezpieczania pionów mogły być stosowane tylko bezpieczniki topikowe.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Wyłączniki nadprądowe - zamienniki wkładek topikowych

Postprzez daylight » 15 marca 2016, 23:25

Nieco jakby nowsza wersja tego co powyżej. W położeniu wyłączony przycisk trochę obwisa a nie kojarzę takiego zachowania z innych egzemplarzy. Ciekawi mnie, czy ten wyłącznik jest sprawny; w wolnej chwili przetestuję go jakimś piekarnikiem, suszarką. :twisted:
Natychmiastowego wyzwalania raczej nie sprawdzę, ale optymistycznie zakładam, że dla k=2 czas zadziałania będzie rzędu 30s.
ObrazekObrazek
daylight
 

Re: Wyłączniki nadprądowe - zamienniki wkładek topikowych

Postprzez MRP200 » 16 marca 2016, 08:34

Piekarnikiem czy suszarką nic nie zdziałasz. Jak masz dostęp do spawarki transformatorowej, to śmiało możesz sprawdzić działanie wyzwalacza zwarciowego.

slaweklampy napisał(a):Witam

Nie ma i nie było. Do zabezpieczania pionów mogły być stosowane tylko bezpieczniki topikowe.

Wyłączniki nadprądowe tzw. wkrętkowe produkowano na prądy do 25 A, co nie oznacza, że nie było wyłączników na znacznie większe prądy. O wyłącznikach nadprądowych przemysłowych typu AP, APU czy WIS słyszałeś :?:
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Wyłączniki nadprądowe - zamienniki wkładek topikowych

Postprzez galad » 16 marca 2016, 11:56

Mam taki wyłącznik obecnie wkręcony w tablicy licznikowej, na zwarcia działa bezzwłocznie i ogólnie jak na produkt z 1961 roku trzyma się nieźle (jest w ciągłej eksploatacji)
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Wyłączniki nadprądowe - zamienniki wkładek topikowych

Postprzez daylight » 17 marca 2016, 00:38

MRP200 napisał(a):Piekarnikiem czy suszarką nic nie zdziałasz. Jak masz dostęp do spawarki transformatorowej, to śmiało możesz sprawdzić działanie wyzwalacza zwarciowego.

Zdziałam tyle, że sprawdzę wyzwalacz bimetaliczny. Ze spawarką za dużo kłopotu, aż tak bardzo nie jestem ciekawy. Może kiedyś przy okazji.
galad napisał(a):...jak na produkt z 1961 roku trzyma się nieźle...

Jest tam gdzieś oznaczona data produkcji?
daylight
 

Re: Wyłączniki nadprądowe - zamienniki wkładek topikowych

Postprzez galad » 17 marca 2016, 11:50

Niestety nie, mam w sumie 3 takie egzemplarze, w jednym nie dało się zablokować tego czarnego przycisku ciągle wyskakiwał, więc musiałem go otworzyć i naprawić, a data była nabita w środku na jednym z metalowych elementów
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Wyłączniki nadprądowe - zamienniki wkładek topikowych

Postprzez bartek380V » 25 marca 2016, 21:33

W sumie to co chce napisać to dotyczy ,,eski,,ale temat jest analogiczny : czy ktoś wie czemu w wyłacznikach nadmiarowo-prądowych typu ,,S,,xxx granica zadziałania wyzwalaczy termobimetalowych zawiera się od 1,13 do 1,45 krotności prądu? Czemu to nie jest tak że ,,esa,,16A obciązymy pradem 17A w temp 30st. C przez 1 minute i sie wyłączy ? I dlaczego aż taka rozbieżność 1,13 do 1,45 ?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość