Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez oskard » 30 marca 2017, 21:40

Oprawa zmieniona, ale na ogrodzeniu dalej widnieje napis "STRADA", tak jakby sugerował, co tam pierwotnie wisiało :).
Słup aż tak tragicznie nie wyglądał, widuję czasem jeszcze gorzej wydłubane przy gruncie od tego ze zdjęcia. Swoją drogą ciekawe, czy można znaleźć jeszcze gdzieś niewyszczerbiony, niepopękany słup ALA albo DANA... Chyba nawet już najnowszym z nich stuknęło półwiecze, czas leci coraz szybciej.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez qba » 31 marca 2017, 03:46

Wymiana slupa i oprawy zdecydowanie na plus.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez galad » 31 marca 2017, 17:40

Ja przed swoim domem sam łatałem słup tego typu, bo w oczywistych miejscach odpadł cement :D
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez Whites86 » 31 marca 2017, 18:05

galad napisał(a):Ja przed swoim domem sam łatałem słup tego typu, bo w oczywistych miejscach odpadł cement :D

pytanie tylko po co to robiles ?
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez MRP200 » 31 marca 2017, 21:55

Może chce mieć ładnie przed domem. Widziałem już nawet słupy energetyczne wyłożone płytkami do wysokości około 2 m. Skoro ogrodzenie wyłożone było płytkami, to czemu i słupów nimi nie obłożyć.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez DarekG » 1 kwietnia 2017, 10:15

Ja jak przy swojej posesji miałbym mieć stary zdezelowany słup to raczej bym go nie łatał tylko pisał wnioski o wymianę na nowego EPVa :D . Moja szwagierka tak robiła u siebie bo miała pod samym domem słup z takim odciągiem żeby słup się nie przechylał nie wiem czemu i w ubiegłym roku wymienili jej ten słup na nowego EPVa, przesuneli na dodatek trochę w bok w lepsze miejsce i wymienili na tej ulicy drugi słup na którym stał transformator. :D Dodam że szwagier spytał się ich czy "lampy" nie dało by się trochę wyregulować by świeciła ciutkę dalej to nie robili problemów i troszkę zadarli Elgo Ledę do góry. ;)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez Michal » 1 kwietnia 2017, 10:58

oskard napisał(a):Oprawa zmieniona, ale na ogrodzeniu dalej widnieje napis "STRADA", tak jakby sugerował, co tam pierwotnie wisiało :).
Słup aż tak tragicznie nie wyglądał, widuję czasem jeszcze gorzej wydłubane przy gruncie od tego ze zdjęcia. Swoją drogą ciekawe, czy można znaleźć jeszcze gdzieś niewyszczerbiony, niepopękany słup ALA albo DANA... Chyba nawet już najnowszym z nich stuknęło półwiecze, czas leci coraz szybciej.

Ten słup był w bardzo złym stanie, poza tym stał na chodniku gdzie odpadający beton stwarzał duże zagrożenie dla przechodniów. Robiliśmy przegląd tego zasięgu SO i ten słup został przeznaczony do pilnej wymiany ;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez Whites86 » 1 kwietnia 2017, 11:07

to jest jeszcze dobry słup, widziałem nie jeden w dużo gorszym stanie ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez Michal » 1 kwietnia 2017, 13:47

Whites86 napisał(a):to jest jeszcze dobry słup, widziałem nie jeden w dużo gorszym stanie ;)

Wolę dmuchać na zimne jak mówi przysłowie. Mam w utrzymaniu i konserwacji to oświetlenie i czuję za jego stan współodpowiedzialny. Jeżeli by się coś stało po części była by to również moja wina. Dlatego jak coś takiego widzę robię dokumentację zdjęciową z opisem i wysyłam oficjalny raport właścicielowi oświetlenia. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Wymiana pojedynczych uszkodzonych słupów

Postprzez galad » 1 kwietnia 2017, 19:14

Ja lepiłem ten słup chyba z sentymentu, za dzieciaka na nim wieszałem kosz i graliśmy z bratem później w koszykówkę, w otwory w nim lądowały również i petardy te małe korsarze :D , więc jak widzicie z tym egzemplarzem jestem związany emocjonalnie. {o drugie nie podobają mi się te nowe okrągłe słupy.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości