"Prowizorki" - z Polski (i nie tylko)

Dyskusja na tematy dowolne

Re: "Prowizorki" - z Polski (i nie tylko)

Postprzez Gismot » 3 sierpnia 2017, 01:16

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Gismot
 
Posty: 876
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 maja 2014, 20:10
Lokalizacja: Głogów\Zielona Góra

Re: "Prowizorki" - z Polski (i nie tylko)

Postprzez Edziu » 3 sierpnia 2017, 18:53

To może działać jak elektryczny pastuch jeżeli poręcz będzie wilgotna, jeżeli jest to zabezpieczone różnicówką to pół bidy, najwyżej różnicówkę będzie wybijać, ale swoją drogą to ludzie mają naprawdę pomysły :D Jeszcze gdyby gniazdko było jakieś dedykowane na zewnątrz to i jeśli puszka była by dobrze zabezpieczona sylikonem to dało by się to znieść.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: "Prowizorki" - z Polski (i nie tylko)

Postprzez Elektroservice » 12 sierpnia 2017, 22:04

Nie mam zdjęć więc musi wystarczyć opis :) Co prawda to prowizorka samochodowa ale dotyczy elektryki samochodowej więc chyba się załapie ;)
Od jakiegoś czasu były problemy z Chryslerem mojej dziewczyny. Zapalała się kontrolka Service Engine Soon, kontrolka ładowania auto miało niestabilne wolne obroty i częste spadki mocy. Dzisiaj wziąłem się za sprawdzenie elektryki i to, co znalazłem to po prostu jakaś masakra :/
We wiązce przewodów idącej do komputera sterującego silnikiem natrafiłem na przewody poklejone taśmą izolacyjną, pod którą skrywały się nieoblutowane i zaśniedziałe raupy :evil: Raupy zostały usunięte, przewody zalutowane i zaizolowane koszulkami termokurczliwymi efektem czego jest wreszcie bezproblemowa praca silnika, stabilne wolne obroty i 0 irytujących kontrolek :)
Oprócz raup we wiązce idącej do ECU znalazło się również parę innych kwiatków, co jednoznacznie wskazuje na to, że do tego auta dorwał się kiedyś ktoś, kto w ogóle nie powinien zajmować się elektromechaniką pojazdową :evil:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: "Prowizorki" - z Polski (i nie tylko)

Postprzez OUKS340 » 13 sierpnia 2017, 02:04

Elektroservice napisał(a):Nie mam zdjęć więc musi wystarczyć opis :) Co prawda to prowizorka samochodowa ale dotyczy elektryki samochodowej więc chyba się załapie ;)
Od jakiegoś czasu były problemy z Chryslerem mojej dziewczyny. Zapalała się kontrolka Service Engine Soon, kontrolka ładowania auto miało niestabilne wolne obroty i częste spadki mocy. Dzisiaj wziąłem się za sprawdzenie elektryki i to, co znalazłem to po prostu jakaś masakra :/
We wiązce przewodów idącej do komputera sterującego silnikiem natrafiłem na przewody poklejone taśmą izolacyjną, pod którą skrywały się nieoblutowane i zaśniedziałe raupy :evil: Raupy zostały usunięte, przewody zalutowane i zaizolowane koszulkami termokurczliwymi efektem czego jest wreszcie bezproblemowa praca silnika, stabilne wolne obroty i 0 irytujących kontrolek :)
Oprócz raup we wiązce idącej do ECU znalazło się również parę innych kwiatków, co jednoznacznie wskazuje na to, że do tego auta dorwał się kiedyś ktoś, kto w ogóle nie powinien zajmować się elektromechaniką pojazdową :evil:

Niestety wszędzie się jakiś Janusz montażu albo naprawy znajdzie :roll:
OUKS340
 
Posty: 1922
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: "Prowizorki" - z Polski (i nie tylko)

Postprzez Elektroservice » 13 sierpnia 2017, 11:52

Niestety masz rację, ale co niektórzy wizjonerzy mocno przeginają :evil:
Podejrzewam, że osobnik odpowiedzialny za zdewastowanie wiązki komputera przerobił również sterowanie wentylatorami chłodnicy odcinając przewody od oryginalnego sterownika i zastępując go czujnikiem z Poloneza. Czujnik ten został zamontowany przez wstawienie trójnika w dolny wąż chłodnicy (wąż został byle jak przecięty, cud, że nie cieknie :roll: ). Wentylatory działają ale tylko na maksymalnych obrotach :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: "Prowizorki" - z Polski (i nie tylko)

Postprzez KaszeL » 13 sierpnia 2017, 13:01

Czekaj, czekaj. Czy Ty tej usterki ostatnio nie usunąłeś wymianą cewki zapłonowej? :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: "Prowizorki" - z Polski (i nie tylko)

Postprzez Elektroservice » 13 sierpnia 2017, 22:21

W tym samochodzie nałożyło się kilka usterek :evil:
Wymiana cewki usunęła wypadanie zapłonów i częściowo przywróciła moc, niestety były też inne problemy. Service engine soon świeciło się prawdopodobnie z powodu zaśniedziałych kostek na wtryskiwaczach, natomiast zaśniedziałe raupy we wiązce komputera i przy czujniku temperatury akumulatora (swoją drogą takiego patentu to chyba w samochodach innych niż produkcji USA nie stosowano) powodowały pozostałe problemy :roll:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: "Prowizorki" - z Polski (i nie tylko)

Postprzez KaszeL » 14 sierpnia 2017, 08:39

Ciekawe, że jakoś wcześniej nie było tych usterek, a jak tylko trafił do Ciebie to się nałożyło :>
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: "Prowizorki" - z Polski (i nie tylko)

Postprzez Elektroservice » 14 sierpnia 2017, 18:12

One były tylko, że poprzedniemu właścicielowi falujące obroty nie przeszkadzały :)
Auto zanim trafiło do mnie stało przez jakiś czas to też mogło mieć wpływ na to, że różne prowizorki wyszły na jaw :evil:
A poza tym sam widziałeś, jak wyglądałała elektryka w tym aucie :roll:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: "Prowizorki" - z Polski (i nie tylko)

Postprzez KaszeL » 14 sierpnia 2017, 21:30

Ja jeździłem tym samochodem przed tobą - nic nie falowało :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości