[Filip] Moja kolekcja opraw

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez Filip » 18 sierpnia 2017, 11:10

Najnowszy eksponat w kolekcji - oprawa OŻa-1 (C33-46) :D. Oprawa obecnie jest wypiaskowana i niebawem zostanie polakierowana proszkowo na kolory najbardziej zbliżone do oryginalnych, czyli: żeliwny kadłub na czarny matowy, odbłyśnik z zewnątrz na czarny (pół)połysk i odbłyśnik wewnątrz na biały (pół)połysk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez Whites86 » 18 sierpnia 2017, 13:09

zazdroszczę Ci tej oprawy
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez Lampa » 18 sierpnia 2017, 16:12

Szykuje się nam kolejna oprawa odnowiona zgodnie z technologią stosowaną przez producenta zgłębioną przez Filipa :) :lol:
Dobra robota żadne szlifowanie nie zastąpi porządnego piaskowania, no chyba że szkiełkowanie, ale to niestety jest drogie.
Lampa
 

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez Whites86 » 18 sierpnia 2017, 16:33

Lampa napisał(a):Szykuje się nam kolejna oprawa odnowiona zgodnie z technologią stosowaną przez producenta zgłębioną przez Filipa :) :lol:
Dobra robota żadne szlifowanie nie zastąpi porządnego piaskowania, no chyba że szkiełkowanie, ale to niestety jest drogie.

czasami stan blachy nie pozwala na piaskowanie, , jeśli jest zbyt mocno przegnita to tylko dziur narobisz
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez Lampa » 18 sierpnia 2017, 17:16

Whites86 napisał(a):czasami stan blachy nie pozwala na piaskowanie, , jeśli jest zbyt mocno przegnita to tylko dziur narobisz

Zgadza się, dlatego ja wyznaję zasadę że najlepiej wypiaskować a tam gdzie pojawią się dziury trzeba wyciąć i wspawać zdrowy kawałek wyprofilowanej blachy...
Piaskowanie mnie bardzo przekonuje gdyż bardzo dobrze sprawdza się w miejscach gdzie są dosyć głębokie wżery i oczyszcza je z rdzy, a np usunięcie rdzy z takich miejsc za pomocą szlifierki niestety powoduje to że musimy zeszlifować warstwę zdrowej blachy z pobliskich miejsc gdzie wżerów nie ma. Tarcza druciana też nie daje odpowiednich rezultatów w takich miejscach bo nie usunie 100% rdzy.
Pierwotnie próbowałem ORZ9 wyszlifować ręcznie i szlifierką i po 3 godzinach zrezygnowałem bo efekt był mizerny, dzisiaj wiem że piaskowanie było trafnym pomysłem bo wyszło dobrze i zaoszczędziłem co najmniej kilkanaście godzin roboty, której efekt był pod wielkim znakiem :?:
Lampa
 

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez Filip » 18 sierpnia 2017, 21:20

Whites86 napisał(a):zazdroszczę Ci tej oprawy

Na prawdę :?: Z tego, co wiem, to oprawy światła żarowego nie należą do Twoich ulubionych...

Lampa napisał(a):Szykuje się nam kolejna oprawa odnowiona zgodnie z technologią stosowaną przez producenta zgłębioną przez Filipa :) :lol:
Dobra robota żadne szlifowanie nie zastąpi porządnego piaskowania, no chyba że szkiełkowanie, ale to niestety jest drogie.

Dołożę wszelkich starań, aby odtworzyć oryginalny wygląd oprawy, bo zdobycie lakieru piecowego melaminowego jakim według karty katalogowej malowano takie oprawy jest chyba niemożliwe.
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez Whites86 » 18 sierpnia 2017, 22:10

Filip napisał(a):
Whites86 napisał(a):zazdroszczę Ci tej oprawy

Na prawdę :?: Z tego, co wiem, to oprawy światła żarowego nie należą do Twoich ulubionych...


są wyjątki takie jak ten ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez Filip » 1 września 2017, 17:19

Oprawa OŻa-1 po powrocie z lakierni proszkowej i zmontowaniu ;).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wkrótce zdejmę fotografie oprawy w akcji oraz z uwzględnieniem jej szczegółów konstrukcyjnych.
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez KaszeL » 1 września 2017, 18:29

Pięknie no i to jest renowacja :) Pytanie czy w zgodzie z technologią producenta? :D
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez Whites86 » 1 września 2017, 21:42

KaszeL napisał(a):Pięknie no i to jest renowacja :) Pytanie czy w zgodzie z technologią producenta? :D

z pewnością nie ! :D wiec nie może być pokazana na oprawy.info :mrgreen:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość