Parę pytań do profesjonalistów

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez slaweklampy » 3 grudnia 2017, 15:34

Chodziło mi o zmniejszenie mocy traconej w układzie, gdyż jak wiadomo elektronika nie lubi podwyższonej temperatury.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez MercuryFenix » 3 grudnia 2017, 15:47

Poprostu zwiększ moc rezystora R4
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez amisiek » 3 grudnia 2017, 16:25

Tym bym się nie przejmował - odsuń ten rezystor i spraw, by ciepło z niego było dobrze odprowadzane.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez kamil » 3 grudnia 2017, 20:44

Rzekł bym nawet że ten cały zasilacz impulsowy będzie powodował większy pobór energii a co za tym idzie większe straty ;)
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez kamil » 6 grudnia 2017, 13:40

Na jakiej głębokości powinien być zakopany kabel telefoniczny ? Bo dzisiaj podczas prac ziemnych na działce dziabnąłem takowy co ciekawe nie ma go na żadnych mapkach a był zakopany na głębokość jednego sztycha łopaty , kto go zakopał i kiedy też nie wiadomo bo to dawniej było zwykłe pole , naprawiłem uszkodzenie i zakopałem żeby uniknąć ewentualnego dymu z strony telekomunikacji czy tam czyj ten kabel był ;)
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez MRP200 » 6 grudnia 2017, 21:46

Przynajmniej 50 cm, ale na gruntach ornych to powinno być 70 cm. No i taśma ostrzegawcza powinna być, ułożona na takich samych zasadach jak na kablach energetycznych. Ale cóż, tak ułożone kable telefoniczne to nie rzadkość, folia jeżeli już jest, to najczęściej bezpośrednio na kablu.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez kamil » 7 grudnia 2017, 00:49

Folii żadnej nie było . Czyli w przypadku dymu ze strony właściciela kabla mogę się bronić argumentami że kabel za płytko brak foli i nie był naniesiony na mapy . Ale dymu nie powinno być przynajmniej mi się wydaje gdyż szybko go naprawiłem tak że zanim ktoś się połapał o co chodzi to było po problemie o ile ktokolwiek chciał by się do niego przyznać i czy jest w ogóle czynny jeszcze .
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez MRP200 » 7 grudnia 2017, 21:23

Podstawowy argument, że tego kabla nie było na mapach, czyli nie został naniesiony przez geodetę. Druga sprawa, skoro był tak płytko, to lata temu pewnie ktoś sam podkopał sobie przyłącze telefoniczne, a telekomunikacja zadowolona z tego, założyła tylko gniazdko a drugi koniec wpięła do skrzynki albo słupka.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez MercuryFenix » 12 grudnia 2017, 22:54

Czy prostokątny przebieg przetwornicy samochodowej DC/DC 12V/"230V" wpłynie negatywnie na pracę drivera dla diod LED ?
Chodzi mi tu mianowicie o dość dużą wartość prądu (ok 1700mA na wyjście Power LED o mocy 50W). Planuje zastosowanie 1 lub dwóch takich przetwornic do zasilenia 2 naświetlaczy Power LED. Czy mam próbować iść raczej w stronę przetwornic Step Up (czego wolę uniknąć) z góry dzięki za pomoc :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez MRP200 » 13 grudnia 2017, 07:54

MercuryFenix napisał(a):Czy prostokątny przebieg przetwornicy samochodowej DC/AC 12V/"230V" wpłynie negatywnie na pracę drivera dla diod LED ?
Chodzi mi tu mianowicie o dość dużą wartość prądu (ok 1700mA na wyjście Power LED o mocy 50W). Planuje zastosowanie 1 lub dwóch takich przetwornic do zasilenia 2 naświetlaczy Power LED. Czy mam próbować iść raczej w stronę przetwornic Step Up (czego wolę uniknąć) z góry dzięki za pomoc :)

Jeżeli driver jest rodzajem zasilacza impulsowego, który na wejściu sieci posiada mostek prostowniczy i kondensator filtrujący, to przebieg prostokątny nie powinien mieć wpływu na pracę, podobnie zresztą jest z prostymi UPS-ami do podtrzymania pracy komputerów.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości