[kamil]OZR-250-3

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [kamil]OZR-250-3

Postprzez kamil » 5 marca 2018, 20:37

Przy lrf 250 koszt świecenia przez 10 godzin ok 1.80 zł uwzględniając straty 20w za to koszt świecenia mh 150 przy uwzględnieniu tych samych strat w układzie zapłonowym wynosi ok 1.20 zł czyli wnioski się nasuwają same że lepiej było by z mh mniejsza moc większa sprawność świetlna lampy , przynajmniej tak wynika z moich wyliczeń chyba że się mylę . Ja tam lubię klasyki w użytku a nie tylko jak się kurzą ale może faktycznie ozr zastąpię jakąś stradą przynajmniej szczelność lepsza będzie i łatwiejszy dostęp do osprzętu . Z owadami w lampie to chyba najgorzej jak osy się zakocą w komorze osprzętu wtedy otwierając klapkę można mieć nieprzyjemną niespodziankę ;)
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: [kamil]OZR-250-3

Postprzez DarekG » 6 marca 2018, 11:51

Teraz jest taka ładna, a jak ją powiesisz już taka ładna nie będzie :P Właśnie pod względem szczelności jest kiepska ale jak to mówią ten typ tak ma. Ale z drugiej strony fajnie jest powiesić sobie swoją oprawę i ją użytkować normalnie jeśli ma się do tego warunki i takie oświetlenie Ci odpowiada, choć pewnie znaleźli by się tacy co powiedzą że teraz tylko diodki wieszać trzeba :twisted:
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [kamil]OZR-250-3

Postprzez kamil » 6 marca 2018, 13:23

Ledy są fajne ale nie mają tego czegoś w sobie co mają lampy wyładowcze pozatym uważam że światło takiego lrf czy mh jest łagodniejsze i mniej razi jak leda no i cena dobry led kosztuje a na używanie 2 noce w tygodniu się nie bardzo opłaci a o jakości tych tanich chińskich ledów to nawet szkoda gadać padają jak muchy i skutecznie zakłócają radio w promieniu kilkudziesięciu metrów :twisted:
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: [kamil]OZR-250-3

Postprzez kubaxxx » 6 marca 2018, 13:59

kamil napisał(a):Ledy ....... skutecznie zakłócają radio w promieniu kilkudziesięciu metrów :twisted:

Nie chciałbym robić off topu ale zapytam,czy to potwierdzone o czym piszesz?
Zauważyłem u siebie że mam problem z otwieraniem bramy garażowej z pilota i w sumie zbiegłoby się to z wymianą źródła w OZPR przed domem z MH na kolbę ledową.
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: [kamil]OZR-250-3

Postprzez kamil » 6 marca 2018, 14:24

kubaxxx napisał(a):
kamil napisał(a):Ledy ....... skutecznie zakłócają radio w promieniu kilkudziesięciu metrów :twisted:

Nie chciałbym robić off topu ale zapytam,czy to potwierdzone o czym piszesz?
Zauważyłem u siebie że mam problem z otwieraniem bramy garażowej z pilota i w sumie zbiegłoby się to z wymianą źródła w OZPR przed domem z MH na kolbę ledową.

Nie wiem jaki masz tam zasilacz w tym ledzie ale popularne naświetlacze led za kilkadziesiąt zł skutecznie zakłócają stacje radiowe w promieniu ok 20 m to samo robią z cb radiem więc prawdopodobnie jeśli zasilacz mocno sieje zakłócenia to możliwe jest że brama głupieje a i jeśli led jest na tej samej fazie co odbiornik to tez może być przyczyną , to nie są odosobnione przypadki nawet podobno UKE się tym interesuje .
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: [kamil]OZR-250-3

Postprzez DarekG » 6 marca 2018, 14:39

Ostatnio ja też zauważyłem że sieją trochę zapłonniki od sodówek jeśli stoi się dość blisko. Dość często parkuje na parkingu który oświetlają sodowe kule 70W gdy czekam czasem na żonę po pracy. Parkuję blisko latarni w której zdechła sodówka i co kawałek gaśnie. Przy próbie odpalenia sodówki pojawia się szum w radiu (radiu zwykłym nie CB).
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [kamil]OZR-250-3

Postprzez kamil » 12 marca 2018, 20:28

Leda kupiona w cenie osprzętu 70w , tego chyba nikomu nie będzie szkoda :lol: Co prawda wolał bym stradę ale na razie nie mam skąd wziąć strady w dobrym stanie .
Obrazek
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: [kamil]OZR-250-3

Postprzez kubaxxx » 12 marca 2018, 20:56

Niedawno przez przypadek dojrzałem taką na złomie tyle że rtęciową 125W w bardzo ładnym stanie.Gościu ze skupu zaproponował ..... 5zł,grzechem było nie wziąć :D
Twoja to sodowa,a może obsadzisz ją MH ?
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: [kamil]OZR-250-3

Postprzez kamil » 12 marca 2018, 22:47

Wziąłem ją tylko dla osprzętu sodowego a wiadomo że na tym osprzęcie również odpali mh , a sama leda jest okrutnie badziewnie wykonana . W wolnych chwilach będę szukał jakiejś strady w dobrym stanie może nawet nówka się trafi ;)
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: [kamil]OZR-250-3

Postprzez slaweklampy » 13 marca 2018, 16:40

Oprawę Elgo LEDA można przerobić spokojnie na eliptycznego MH 100 lub 150W.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości