[Schreder] Varsovie

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych produkowanych obecnie przez Polskich i zagranicznych producentów

Re: [Schreder] Varsovie

Postprzez Filip » 17 lutego 2018, 19:59

https://zdm.waw.pl/aktualnosci/pastoraly-rozswietlily-al-wojska-polskiego

ZDM napisał(a):PASTORAŁY ROZŚWIETLIŁY AL. WOJSKA POLSKIEGO

Wzdłuż al. Wojska Polskiego świecą już nowe, stylizowane latarnie typu Pastorał Warszawski. Dzięki doświetleniom przejść poprawiło się bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu.

Nowe oświetlenie pojawiło się wzdłuż obu jezdni. W sumie zamiast betonowych, wyeksploatowanych latarni ustawiliśmy 58 słupów typu Pastorał Warszawski z 1923 r. wraz z oprawami LED. W ramach robót doświetlone zostały przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach z ul. Wyspiańskiego, Gołębiowskiego, Boguckiego, przy nr 50/54, Kozietulskiego, Or-Ota, Felińskiego, przy pl. Inwalidów i przy pomniku.

Słupy, które ustawiliśmy wzdłuż ulicy są wykonane z wysokogatunkowych rur stalowych. Ich całkowita wysokość to 10,5 m. Zdobione są stylizowanymi odlewami żeliwnymi w postaci przewiązek żeliwnych, a łączenie słupa z wysięgnikiem jest zwieńczone ozdobą w formie choinki. Każdy słup składa się z przewiązki typu choinka i czterech różnych przewiązek żeliwnych, dzwonu dużego z „krawatem” oraz małego dzwonka z akantem. Do tego dochodzi jeszcze duża baza żeliwna z drzwiczkami i herbem Warszawy oraz dwudzielny ring stylizowany.

Dzięki nowemu oświetleniu na ulicy jest jaśniej, a co za tym idzie bezpieczniej.


fot. ZDM

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 362
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Schreder] Varsovie

Postprzez Filip » 21 marca 2018, 17:45

https://zdm.waw.pl/aktualnosci/kolejny-etap-przebudowy-miodowej-i-pl-krasinskich-kolejne-zmiany-w-organizacji-ruchu

ZDM napisał(a):KOLEJNY ETAP PRZEBUDOWY MIODOWEJ I PL. KRASIŃSKICH. KOLEJNE ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

Tak jak zapowiadaliśmy na początku marca, przed nami drugi etap prac związanych z przebudową ul. Miodowej i pl. Krasińskich. W godzinach nocnych z niedzieli na poniedziałek (z 25 na 26 marca br.) zamknięta dla ruchu zostanie ul. Miodowa, na odcinku od ul. Długiej do ul. Senatorskiej. Nadal zamknięty dla ruchu kołowego pozostanie pl. Krasińskich. Kierowców i pieszych przepraszamy za utrudnienia, w przypadku tak zaawansowanych prac drogowych niestety utrudnień nie unikniemy.

Planowe roboty przeprowadzane w rejonie chodników przeniosły się już na jezdnię. Zrywamy starą nawierzchnię, zastępujemy ją bloczkami granitowymi. Do tego niezbędne jest zamknięcie ulic. 11 marca wyłączony z ruchu został pl. Krasińskich, teraz czas na ul. Miodową.

Wyłączony z ruchu będzie odcinek pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Długą i Senatorską. Ulice Długa i Senatroska będą jednak przejezdne. Od strony ul. Długiej utrzymany będzie dojazd do ul. L. Schillera. Na zamkniętym odcinku będzie możliwy wyłącznie dojazd do posesji i instytucji mieszczących się przy ul. Miodowej (dojazd do posesji będzie możliwy także ul. Karmelicką, na której będzie w tym czasie obowiązywał ruch dwukierunkowy). Objazd będzie prowadził ulicami: Świętojerska – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy maja.

Nadal (do początku kwietnia) zamknięty dla ruchu będzie pl. Krasińskich pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Świętojerską i Długą. Jadący ul. Bonifraterską muszą rozjechać się w prawo lub w lewo w ul. Świętojerską. Możliwy jest tylko dojazd do parkingu podziemnego. W ostatnim trzecim etapie prac (po zakończeniu robót na ul. Miodowej) kolejno zamykane będą skrzyżowania z ulicami: Świętojerską, Długą i Senatorską.

W związku z pracami trasy zmieniają autobusy komunikacji miejskiej. Szczegóły objazdów znajdują się na stronie internetowej ZTM.

Nowa Miodowa

Kompleksową przebudowę ul. Miodowej i pl. Krasińskich rozpoczęliśmy w ubiegłym roku. Zmiany obejmują odcinek od ul. Senatorskiej do ul. Świętojerskiej. Na chodnikach układane są płyty granitowe wraz z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością. Płyty pojawią się też na przystankach, a wzdłuż każdego peronu zamontowane zostaną krawężniki peronowe ułatwiające podjazd autobusu. Za nami już znaczna część prac po wschodniej stronie Miodowej i samego placu. Rozpoczynają się też roboty w obrębie chodników po zachodniej stronie – wykonanie konstrukcji i nawierzchni chodników oraz miejsc postojowych, a także remont przystanków.

Jezdnia otrzyma nawierzchnię z bloczków granitowych – taką jaką znamy z Krakowskiego Przedmieścia. Inna będzie jednak technologia: kamień zostanie ułożony na betonowej podbudowie a kostki umocowane specjalnym spoiwem na bazie żywicy epoksydowej. Dzięki temu nawierzchnia będzie mocniejsza i mniej podatna na uszkodzenia, a dodatkowo łatwa w rozbiórce. Taką samą nawierzchnię zyskają pasy rowerowe. Właśnie te prace wkrótce rozpoczną się na pl. Krasińskich, a w kolejnym etapie także na ul. Miodowej. Na jezdni pojawią się kamienne wyspowe progi zwalniające, które uspokoją ruch. Powstaną zatoki postojowe przy krawędzi jezdni oraz nowe przejścia dla pieszych – na pl. Krasińskich i przy ul. L. Schillera. Planowana jest przebudowa skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Wzdłuż ulicy zaświecą też nowe latarnie.


Wspomniane nowe latarnie na ul. Miodowej będą replikami warszawskich pastorałów wzór 1904 z oprawami Varsovie Maxi. Na chwilę obecną pojawiło się tylko kilka opraw a słupy nie zostały wyposażone w żeliwne bazy ozdobne według wzoru z 1904 r.

fot. ZDM

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 362
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Schreder] Varsovie

Postprzez amisiek » 21 marca 2018, 18:08

Oprawy Varsovie na Gocławku, ulica Boremlowska
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8622
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Schréder] Varsovie

Postprzez Filip » 3 kwietnia 2018, 17:15

https://zdm.waw.pl/aktualnosci/montujemy-pastoraly-na-krasinskiego

ZDM napisał(a):MONTUJEMY PASTORAŁY NA KRASIŃSKIEGO

Stylizowane latarnie LED zamiast starych, żelbetowych słupów – pracujemy wzdłuż ul. Krasińskiego. W najbliższych tygodniach zaświecą tam nowe latarnie. Za nami znaczna część robót – po północnej stronie drogi stoją już nowe pastorały.

Przebudowa obejmuje odcinek od pl. Wilsona do ul. Wybrzeże Gdyńskie. Przygotowania do tych robót rozpoczęliśmy w ubiegłym roku. Wówczas wykonawca prac – Zakład Remontów i Konserwacji Dróg – zamówił niezbędne materiały i rozpoczął wstępne prace w terenie. Gdy tylko ustąpiła zima, mogliśmy pełną parą zabrać się do dalszych robót.

Ustawiamy nowoczesne słupy stylizowane na historyczne – model Pastorał Warszawski z 1923 r. (będzie ich 44) wraz z oprawami LED (61 sztuk). Są one wykonane z wysokogatunkowych rur stalowych o wysokości 9 i 7 m i zdobione stylizowanymi odlewami żeliwnymi, w postaci przewiązek. Za nami już znaczna część robót – po północnej stronie ulicy stoją już niemal wszystkie słupy. W najbliższym czasie ustawimy je także po południowej stronie.

To nie koniec prac związanych z oświetleniem ul. Krasińskiego. W tym roku planujemy prace również na odcinku od ul. Powązkowskiej do pl. Wilsona. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.


fot. ZDM

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 362
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Schreder] Varsovie

Postprzez Filip » 18 maja 2018, 18:25

https://zdm.waw.pl/aktualnosci/pastoraly-rozswietlaja-krasinskiego

PASTORAŁY ROZŚWIETLAJĄ KRASIŃSKIEGO

Ul. Krasińskiego ma już nowe oświetlenie. Zamontowaliśmy 44 latarnie LED, stylizowane na model historyczny Pastorał Warszawski z 1923 r. Przebudowa objęła odcinek od pl. Wilsona do ul. Wybrzeże Gdyńskie.

Nowe oświetlenie zastąpiło stare, żelbetonowe słupy. Zamontowaliśmy 44 latarnie wysokie na 9 i 7 m, wraz z oprawami LED (61 szt.). Nowe słupy są wykonane z wysokogatunkowych rur stalowych, zdobionych stylizowanymi odlewami żeliwnymi, w postaci przewiązek.

Wymiana latarni na odcinku pl. Wilsona-Wybrzeże Gdyńskie to pierwszy etap renowacji oświetlenia na ul. Krasińskiego. Trwa postępowanie przetargowe na montaż latarni typu Pastorał Warszawski z 1923 roku na kolejnym odcinku pl. Wilsona - ul. Broniewskiego. Realizację jest możliwa tym roku, pod warunkiem przyznania przez Radę Warszawy dodatkowych środków finansowych.

Latarnie stylizowane na model historyczny Pastorał Warszawski z 1923 roku montujemy na wybranych ulicach Warszawy, wskazanych przez konserwatora zabytków. Prawdopodobnie w przyszłym roku takie oświetlenie pojawi się w al. Szucha i na ul. Mokotowskiej.


fot. ZDM

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 362
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Schreder] Varsovie

Postprzez Lampa » 19 maja 2018, 00:29

Na ostatnich 3 zdjęciach widać piękny klimat jaki dają te oprawy...
Avatar użytkownika
Lampa
 
Posty: 256
Dołączył(a): 24 kwietnia 2016, 13:04

Re: [Schreder] Varsovie

Postprzez neon44 » 21 maja 2018, 07:55

Lampa napisał(a):Na ostatnich 3 zdjęciach widać piękny klimat jaki dają te oprawy...


Zgadza się. W innych miastach też powinny się zacząć pojawiać
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 10866
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Schreder] Varsovie

Postprzez matit1 » 24 maja 2018, 09:34

Oprawa LEDowa która i dobrze świeci i dobrze wygląda
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 2933
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia strona

Powrót do Współczesne oprawy oświetleniowe zewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości