Miernik impedancji pętli zwarcia MPZ-1

Dyskusja na tematy dowolne

Miernik impedancji pętli zwarcia MPZ-1

Postprzez Elektroservice » 23 lipca 2018, 17:08

Witam :)
Trafił do mnie miernik impedancji pętli zwarcia MPZ-1 co do którego odnoszę wrażenie jakby nie był w pełni sprawny.
Po podłączeniu do sieci wskazuje poprawnie napięcie w niej panujące jednak po przełączeniu na którykolwiek z zakresów pomiaru impedancji pętli zwarcia zaczyna zachowywać się moim zdaniem dziwnie :roll: Objawia się to w ten sposób, że po przełączeniu na którykolwiek z zakresów pomiarowych wskazówka nie opada do zera przed przyciśnięciem przycisku P (pomiar) a moim zdaniem powinna (no chyba, że się mylę?). Na zakresie x10 wskazówka wskazuje 2ohm lekko przy tym drgając naciśnięcie przycisku P nic nie zmienia, wskazanie pozostaje bez zmian. Na zakresie x1 wskazuje dokładnie tak samo również lekko drgając, po wciśnięciu P wskazuje około 3ohm. Na zakresie x0.1 wskazuje 1.5ohm po wciśnięciu P wskazuje 9ohm co odpowiadałoby impedancji pętli zwarcia 0.9 ohm (wszystkie próby przeprowadzone na starej części instalacji wykonanej z aluminium, tak więc pomiar wydaje mi się całkiem prawdopodobny uwzględniając fakt, że miernik nie był podłączony bezpośrednio do gniazdka tylko do przedłużacza :roll:)
Tak ten miernik wygląda:
http://www.muzeumenergetyki.org/index.p ... li-zwarcia
Bardzo proszę kogoś, kto miał styczność z sprawnym takim miernikiem o opisanie jak prawidłowo zachowuje się sprawny miernik.

Pozdrawiam
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Miernik impedancji pętli zwarcia MPZ-1

Postprzez MRP200 » 23 lipca 2018, 20:40

Z tym miernikiem miałem możliwe że raz styczność, jeszcze na studiach w ramach laborki. Jakby Ciebie interesowało, to ma do niego instrukcję w formie skanów. Co ważne jest też w niej schemat miernika z wykazem części.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Miernik impedancji pętli zwarcia MPZ-1

Postprzez Elektroservice » 23 lipca 2018, 21:14

Jeśli skany są wysokiej jakości to poproszę o zapostowanie ich do tego tematu :) Posiadam instrukcję ze schematem ale brakuje w niej co najmniej 1 strony w dodatku jest dość kiepskiej jakości :(
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Miernik impedancji pętli zwarcia MPZ-1

Postprzez MRP200 » 23 lipca 2018, 21:31

Obawiam się, że moje też nie grzeszą jakością, ale tylko takie udało mi się pobrać.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości