[Tomasz]Drobna kolekcja opraw

Re: [Tomasz]Drobna kolekcja opraw

Postprzez Lampa » 5 sierpnia 2018, 02:51

Tomasz napisał(a):Będąc na wakacjach we Władysławowie odkupiłem od firmy "Szkuner" inną oprawę i podczas jej odbioru kolega zauważył tą OUR400 w stercie złomu, więc ją przygarnąłem ;)

Byłem tam tamtego dnia i niestety Twoja wersja zaistniałej sytuacji jest nie prawdziwa :evil:
Zauważyłem tą oprawę (to się zgadza) i z racji tego że nie była ona załatwiana przez Ciebie leżąc na stercie z innymi oprawami przeznaczonymi na złom wyraziłem chęć jej pozyskania, po czym Ty wyrwałeś mi z ręki klosz tej oprawy twierdząc że ona należy się Tobie bo ja przecież mam 5 sztuk z Bytowa, a ja zważywszy na fakt że nie masz 18 lat i byłeś tam z tatusiem nie miałem zamiaru kontynuować przepychanki kto ma rację...
Gdybyś nie był dzieciakiem załadował bym ją do bagażnika samochodu i odjechał a Ty mógł byś dalej zastanawiać się którą z dwóch ORZ-3 wziąć do domu...
Lampa
 

Re: [Tomasz]Drobna kolekcja opraw

Postprzez KaszeL » 5 sierpnia 2018, 10:26

To by się zgadzało mniej więcej z tym, jak nasz kolega się dzieli z innymi ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Tomasz]Drobna kolekcja opraw

Postprzez Alexander » 10 sierpnia 2018, 12:35

Lampa napisał(a):
Tomasz napisał(a):Będąc na wakacjach we Władysławowie odkupiłem od firmy "Szkuner" inną oprawę i podczas jej odbioru kolega zauważył tą OUR400 w stercie złomu, więc ją przygarnąłem ;)

Byłem tam tamtego dnia i niestety Twoja wersja zaistniałej sytuacji jest nie prawdziwa :evil:
Zauważyłem tą oprawę (to się zgadza) i z racji tego że nie była ona załatwiana przez Ciebie leżąc na stercie z innymi oprawami przeznaczonymi na złom wyraziłem chęć jej pozyskania, po czym Ty wyrwałeś mi z ręki klosz tej oprawy twierdząc że ona należy się Tobie bo ja przecież mam 5 sztuk z Bytowa, a ja zważywszy na fakt że nie masz 18 lat i byłeś tam z tatusiem nie miałem zamiaru kontynuować przepychanki kto ma rację...
Gdybyś nie był dzieciakiem załadował bym ją do bagażnika samochodu i odjechał a Ty mógł byś dalej zastanawiać się którą z dwóch ORZ-3 wziąć do domu...


Nie lubię kłamstwa, więc nie pozwolę, abyś mnie obrażał. :evil:

Chęć pozyskania opraw ORZ-3 pojawiła się w 2016 roku, kiedy zobaczyłem jeszcze jako niezarejestrowany użytkownik zdjęcia kol. Trójmiejskiego (viewtopic.php?f=16&t=199&start=310#p231486). W sierpniu zeszłego roku, kiedy byłem na wakacjach we Władysławowie realizacja tego zamierzenia stała się realna. W sobotę 19 sierpnia (czyli pod koniec mojego wypoczynku) była brzydka pogoda. Padało, wiało i stwierdziłem, że to idealny czas, aby ustalić właściciela i pozyskać zgodę na demontaż. Zacząłem poszukiwania właściciela słupa. Firma, która miała siedzibę obok tego słupa z duetem nakierowała mnie, że właścicielem jest firma "Szkuner" . Dodzwoniłem się do elektryka dyżurnego tej firmy. P. Stanisław powiedział, że może zezwolić na ich demontaż, pod warunkiem zapłacenia monterom, którzy pracują na zwyżce, aby je zdjęli. Zaproponowałem 100 zł za obie i uzyskałem zgodę. Tego samego dnia pod wieczór zadzwoniłem do Pawła, aby zapytać, czy byłby chętny na jedną sztukę ORZ-3. On wyraził chęć na nią i zgodził się zapłacić połowę sumy.

W poniedziałek, 21 sierpnia, poszedłem z tatą na spacer, przy okazji fotografując wszystkie ORZ3 na terenie portu. Przechodziliśmy obok bazy elektryków. Tam zauważyłem 3 sztuki ORZ-7 z 1974 r. (stan idealny, ponieważ wisiały wcześniej na hali i zostały zdemontowane na rzecz naświetlaczy MH 250W) oraz 2 sztuki OUS-d 150W. Leżały w stercie innego złomu pod płotem, przeznaczone do utylizacji.

W środę pod wieczór otrzymałem telefon oraz MMSa ze zdjęciem duetu ORZ-3*, ponieważ P. Stanisław chciał wiedzieć, czy na pewno o te chodzi. Po chwili otrzymałem drugiego MMSa. Tym razem ze zdjęciem tych ORZ-7, OUSd. Dostrzegłem tam również OZż bez siatki i klosza, a także OUR-400 (klosz się nie załapał na zdjęciu, leżał odkręcony od oprawy kawałek dalej), które były niewidoczne od zewnętrznej strony, tylko od strony bazy elektryków. Pogadałem z P. Stanisławem i powiedział, że mogę je wziąć wszystkie, jeżeli bym chciał, oprócz opraw sodowych(te OUS-d), ponieważ one idą na podmiankę za stare oprawy rtęciowe. Później potwierdziłem Pawłowi, że w czwartek będą zdemontowane i żeby przyjechał.

Następnego dnia ok. godz 13-13.30 byliśmy na miejscu. Wybrałem sobie swoją ORZ-3. Elektryk, który nam je wydał, przyniósł klucze i początkowo próbowaliśmy odkręcić od mojej sztuki wysięgnik. Odkręciły się 2 śruby, 3cia się ukręciła, ale dzięki dwóm wykręconym udało się wybić wysięgnik z oprawy. Zapakowałem ją w folię, aby nadać paczkę z nią do siebie na Śląsk (jechałem pociągiem, więc transport opraw ze sobą nie wchodził w grę - jedynie wykręciłem z OUR400 dławik oraz klosz i wziąłem je ze sobą do torby). Paweł poprosił Pana, który wydał nam oprawy o szlifierkę, uciął swój wysięgnik i wpakował obydwie trójki do samochodu, aby podrzucić mnie i mojego ojca na pocztę. W międzyczasie, kiedy pakowałem w folię ORZ3, Paweł zauważył klosz do OUR-400. Wtedy też przypomniałem sobie o OUR400. Powiedziałem elektrykowi, że główny elektryk, p. Stanisław pozwolił mi wziąć co chce, po czym zwróciłem się do Pawła z prośbą, żeby oddał mi klosz, będę miał wtedy kompletną oprawę. W końcu ma 5 sztuk z Bytowa, z czego aż 4 kompletne z kloszami. Oddał mi go bez żadnych pretensji. Ucięliśmy wysięgnik tej OUR400, zapłaciłem za swoją oprawę, Paweł zapłacił za swoją. Podjechaliśmy na pocztę, nadałem oprawy, po czym Paweł podwiózł nas w okolice ośrodka, wysadził nas, a my z moim Tatą podziękowaliśmy za transport. Później Paweł odjechał i do lipca tego roku go więcej nie widziałem...

W lipcu jechał na urlop ze swoim kolegą Tomkiem a on zakupił od forumowego kol. Lampki LRFy 250W, Lampka podrzucił je do mnie wraz z innymi rzeczami, a Tomek je odebrał ode mnie. Wtedy ostatni raz widziałem Pawła...

Jak widać, niektórzy niestety nie rozumieją niektórych rzeczy, ale co poradzić... Inicjatywa i jej realizacja należała do mnie. Wszystko załatwiłem samodzielnie, Pawłowi zaproponowałem oprawę, a teraz wypisuje na forum publicznie bzdury o mnie. Zresztą treści że nie dałem mu możliwości pozyskania tej OUR400, wygadywał przynajmniej jednej osobie już kilka godzin po odebraniu tych opraw, ale to ja jestem ten zły ;) .



*wspomniane zdjęcie:
Obrazek
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Tomasz]Drobna kolekcja opraw

Postprzez Whites86 » 10 sierpnia 2018, 13:09

niewiedzieć czemu jakoś wersja Lampy bardziej mnie przekonuje :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Tomasz]Drobna kolekcja opraw

Postprzez Lampa » 10 sierpnia 2018, 17:33

Tomasz napisał(a):W środę pod wieczór otrzymałem telefon oraz MMSa ze zdjęciem duetu ORZ-3*, ponieważ P. Stanisław chciał wiedzieć, czy na pewno o te chodzi. Po chwili otrzymałem drugiego MMSa. Tym razem ze zdjęciem tych ORZ-7, OUSd. Dostrzegłem tam również OZż bez siatki i klosza, a także OUR-400 (klosz się nie załapał na zdjęciu, leżał odkręcony od oprawy kawałek dalej)

No to wszystko by się zgadzało OUSF :evil:
Środa to był 23 Sierpnia, czyli dzień w którym, jechaliśmy razem z Trójmiejskim do Bytowa uruchomić OUR400 i zrobić zdjęcia.
Skoro dostrzegłeś we Władysławowie OUR400, która była do wzięcia to po jakiego grzyba trułeś mi nadal dupę o to żeby zdobyć ode mnie jedną z tych 5ciu bytowskich, byłeś nawet w stanie zadowolić się tą 5tą sztuką bez klosza.
Generalnie to co napisałem wyżej jest już wystarczającym dowodem na to że kłamiesz i że nie wiedziałeś o istnieniu oprawy OUR400 z Władysławowa.
Gdybyś wiedział że leży tam taki klasyk to nie klęczał byś tylko nad 3kami które ściągnęli elektrycy, ponadto Ty gościu nawet nie wiedziałeś w realu jak wygląda do końca OUR400 bo byłeś przez około minutę przy tej stercie opraw i je oglądałeś po czym wróciłeś do miejsca kilka metrów dalej gdzie leżały dwie 3jki i dalej zastanawiałeś się którą wybrać bo jako załatwiający musiałeś wybrać sobie tą w lepszym stanie.
Ja jak znudzony czekałem na twoją decyzję w sprawie 3jek wypatrzyłem klosz i oprawę OUR400, wtedy miałem dwie możliwości albo się nie odzywać i liczyć na to że jej nie zauważysz i nie będziesz o niej nawet wiedział a do domu wrócisz tylko z 3jką, a ja po nią się cofnę, albo powiedzieć głośno przy wszystkich że tę oprawę ja biorę, tym bardziej że była przeznaczona na złom.
Chwyciłem klosz tej oprawy i powiedziałem: "a tą oprawę biorę ja" po czym Ty natychmiast wstałeś od opraw ORZ3 i w ułamku sekundy podbiegłeś do mnie i mi wyrwałeś ten klosz z ręki i powiedziałeś że to Ty załatwiałeś ORZ3 i że Tobie się ona należy, tym bardziej że ja mam już 5 sztu (nawet jak miał bym 100 sztuk ja ją znalazłem i mi się ona należała a Ty gdybyś miał zasady moralne to byś jej sobie nie przywłaszczył, ale h.j z zasadami najważniejsze że masz takiego rarytasa.
Stałem wku..ny i patrzałem tylko w jakim fabrycznym stanie ta oprawa jest w środku, zero rdzy, a Ty jak dziki ją obmacywałeś i wymontowywałeś z niej dławik, a potem ja jak skończony idiota pakowałem te oprawy do samochodu i jeszcze wiozłem je wam na pocztę.
Wysłałeś te oprawy zapakowane w zwykły worek foliowy, nic nie mówiłem ale dla mnie to trzeba być skończonym kretynem żeby wysłać tak oprawy które lekkie nie są, lać na ORZ3 ale jak OUR400 by się osunęła z chociaż 0,5 metra w takim opakowaniu to miała by wgniot którego Ty na pewno byś nie wyklepał.

Tomasz napisał(a): Paweł zauważył klosz do OUR-400. Wtedy też przypomniałem sobie o OUR400. Powiedziałem elektrykowi, że główny elektryk, p. Stanisław pozwolił mi wziąć co chce, po czym zwróciłem się do Pawła z prośbą, żeby oddał mi klosz, będę miał wtedy kompletną oprawę.

Masz ludzi za debili :?: przypomniało się tobie że tam jest taki klasyk :?: Zawracałeś mi dupe od wielu dni o OUR400 z Bytowa i zapomniałeś że we Władysławowie leży taki rarytas i dopiero jak ja go chwyciłem to sobie przypomniałeś :?: KŁAMIESZ ROZUMIESZ :!: :!: :!: :!: :!: KRĘCISZ I PRÓBUJESZ ZE MNIE KŁAMCĘ ZROBIĆ, JA CIEBIE JUŻ ROZGRYZŁEM I CHOĆ BYŚ TU NIE WIEM CO NAPISAŁ ZAWSZE BĘDZIE TO KŁAMSTWO :!: :!: :!: :!:

Tomasz napisał(a):ale to ja jestem ten zły .

Zły to ja jestem, Ty jesteś ZAKŁAMANY :!: :!: :!: :!:

Ja zawsze starałem się stawać w twojej obronie ale nie znoszę krętactwa, cwaniactwa i jak taki smark kłamie :evil:
Lampa
 

Re: [Tomasz]Drobna kolekcja opraw

Postprzez KaszeL » 10 sierpnia 2018, 19:05

Widzę, że "wszystko dla mnie" to klasyczna metoda działania naszego Tomka ;) Cóż, jest takie stare przysłowie....
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Tomasz]Drobna kolekcja opraw

Postprzez Alexander » 10 sierpnia 2018, 20:42

Pamiętam doskonale nasze rozmowy sprzed roku. Zapytałem cię 1(słownie: jeden) raz o możliwość pozyskania od Ciebie jednej sztuki OUR-400 bez klosza z Bytowa. Było to w piątek, 18 sierpnia. To był jeden raz kiedy Cię o to zapytałem. No cóż, ale skoro dla Ciebie to jest ciągłe zawracanie „dupy”, to co ja na to poradzę ?

Podczas rozmowy ustaliliśmy, że przyjedziesz po swoją oprawę, zapłacisz i ewentualnie nas podrzucisz na pocztę. Poza tym, ty nic nie wspomniałeś we Władysławie, że chcesz tą OUR-400. Wziąłeś klosz, a ja poprosiłem Cię, abyś go oddał, abym miał komplet. Zgodziłeś się, a teraz wymyślasz, że tak nie było? Cały czas kręcisz, początkowo rozpowiadałeś, że wyrwałem Ci oprawę z ręki, później że klosz, niedawno jeszcze, że oprawę bez klosza, a teraz znowu że sam klosz...którą w końcu wersję wybierzesz?

Uwagi Pawła można przyjąć lub z nimi polemizować. Napisałem, co miałem do powiedzenia i nie podejmę dalszej dyskusji, ponieważ ton, w jakim wyraża swoje opinie (warto dodać, że sytuacja miała miejsce przed rokiem, kiedy to cieszył się ze swojej ORZ-3.), pozwala mi przypuszczać, że nie dopuści do innej formy dyskusji. Jeśli miał jakieś pretensje, powinien o nich napisać wcześniej, a nie teraz, gdy skorzystał z mojej pomocy w załatwieniu lamp LRF250W dla Tomka i doszedł najprawdopodobniej do wniosku, że w niczym mu więcej nie pomogę.
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Tomasz]Drobna kolekcja opraw

Postprzez KaszeL » 10 sierpnia 2018, 20:45

Kto Ci napisał taką ładną odpowiedź? ;D
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Tomasz]Drobna kolekcja opraw

Postprzez Lampa » 10 sierpnia 2018, 21:44

Tomasz napisał(a):Pamiętam doskonale nasze rozmowy sprzed roku. Zapytałem cię 1(słownie: jeden) raz o możliwość pozyskania od Ciebie jednej sztuki OUR-400 bez klosza z Bytowa. Było to w piątek, 18 sierpnia. To był jeden raz kiedy Cię o to zapytałem. No cóż, ale skoro dla Ciebie to jest ciągłe zawracanie „dupy”, to co ja na to poradzę ?

Bzdura, pytałeś wielokrotnie tak jak masz to w nawyku...
Tomasz napisał(a):Poza tym, ty nic nie wspomniałeś we Władysławie, że chcesz tą OUR-400

Widzisz i rozumiesz co Ty piszesz :?: Czy ja mógł bym przejść obojętnie obok takiej oprawy, która jest jedną z zaledwie kilku modeli, które zbieram, każdy wie że nie a poza tym jasno zadeklarowałem chęć pozyskania tej oprawy, tylko nie mów że nie słyszałeś bo wiesz jakie jest średnie natężenie akustyczne mojej mowy....
Tomasz napisał(a):Wziąłeś klosz, a ja poprosiłem Cię, abyś go oddał, abym miał komplet.

Wyrwałeś mi go z ręki a ja nie stawiałem oporu bo głupio mi było z dzieciakiem w towarzystwie ojca się siłować...
Tomasz napisał(a): Cały czas kręcisz, początkowo rozpowiadałeś, że wyrwałem Ci oprawę z ręki, później że klosz

Nie kręcę, wyrwałeś mi klosz, a chwyciłem akurat za niego bo wiadome jest że klosz z tych dwojga jest najcenniejszy...
Tomasz napisał(a):warto dodać, że sytuacja miała miejsce przed rokiem, kiedy to cieszył się ze swojej ORZ-3

Tak zgadza się, że przed rokiem ale to już wiemy bo podałem datę dnia, którego podobno dowiedziałeś się o obecności tej oprawy, co jest oczywiście NIEPRAWDĄ
Tomasz napisał(a):nie podejmę dalszej dyskusji, ponieważ ton, w jakim wyraża swoje opinie (warto dodać, że sytuacja miała miejsce przed rokiem, kiedy to cieszył się ze swojej ORZ-3.), pozwala mi przypuszczać, że nie dopuści do innej formy dyskusji

Nie podejmiesz dalszej dyskusji bo nie masz prawdziwych argumentów, które udowodniły by brak racji z mojej strony.
Nooo cieszyłem się tak że aż skakałem z radości, szczególnie jak widziałem Twoje paskudne zachowanie, to była najgorsza akcja pozyskania oprawy jaką miałem.
Mam przyjąć taką formę dyskusji jak Ty czyli wypisywać kłamstwa :?: :?:
Tomasz napisał(a):Jeśli miał jakieś pretensje, powinien o nich napisać wcześniej

Prosiłeś mnie o zgodę na to żeby opis zdobycia tej oprawy był nieco inny i zgodziłem się obiecując że nie opiszę tego przypadku na forum bo nie chciałem Tobie szkodzić licząc że wyciągniesz wnioski a forum się ozywi nieco dzięki nowemu pasjonacie, a pasja przecież nas tutaj łączy niezależnie na często duże różnice wiekowe.
W ostatnim czasie jednak podpadłeś mi i Tomkowi, byłeś natrętny z Tymi ORZ9 itp nie mam czasu opisywać tych wszystkich akcji...
Tomasz napisał(a):a nie teraz, gdy skorzystał z mojej pomocy w załatwieniu lamp LRF250W dla Tomka i doszedł najprawdopodobniej do wniosku, że w niczym mu więcej nie pomogę.

Gościu :!: przestań pitolić głupoty :!: Co ja niby skorzystałem :?: Nie brałem żadnego udziału w tej transakcji (przez długi czas nawet nie wiedziałem że coś takiego ma miejsce, dopuki Tomek mi nie powiedział o tym), to była sprawa między Tobą a Tomkiem, ja się tylko dowiedziałem że mamy je po drodze odebrać w Rudzie Śląskiej to podjechałem po nie i odjechałem, ja LRFy250 potrzebowałem miesiąc wcześniej do Ugoszczy i tylko 2 sztuki ale nie miałeś nic...
Rozmawiałem przed chwilą z Tomkiem na ten temat i może potwierdzić że ja tutaj nie brałem udziału, jednocześnie jest zawiedziony twoim nieodpowiednim zachowaniem...
KaszeL napisał(a):Kto Ci napisał taką ładną odpowiedź? ;D

Po tym jak opublikowałem moją odpowiedź zadzwonił do mnie jakiś numer prywatny, ciekawe czy to przypadek :evil:
Lampa
 

Poprzednia strona

Powrót do Tomasz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości