[Philips] DigiStreet

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych wykorzystujących półprzewodnikowe źródła światła

Re: [Philips] DigiStreet

Postprzez neon44 » 23 grudnia 2018, 00:51

Whites86 napisał(a):tu nie chodzi o to czy je lubie czy nie, jak dla mnie takie łopaty mogą wisieć wszędzie byle by tylko soda zniknęła z ulic, chodzi o to że niestety prawie żadna z opraw led do ładnych nie należy, ta też nie, producenci niestety odeszli całkowicie od wyznaczania jakiegoś "dizajnu" teraz ważne by świeciło , decha , łopata , czy inne ufo..


Prawie bo jednak kilka jest całkiem do przyjęcia. Ja bym się do tego nie przywiązywał do wyglądu opraw, bo obecnie cykl życia oprawy będzie coraz krótszy. Można to porównać do muzyki Beatles i The Rolling Stones to klasyka, tak samo jak OURW2x250 czy OUR1000 a dzisiejsi artyści jak Justin Bieber to oprawa LED, która będzie produkowana 5 lat. Ten wygląd się będzie przez kolejne lata zmieniał.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Philips] DigiStreet

Postprzez Whites86 » 23 grudnia 2018, 11:21

neon44 napisał(a):
Whites86 napisał(a):tu nie chodzi o to czy je lubie czy nie, jak dla mnie takie łopaty mogą wisieć wszędzie byle by tylko soda zniknęła z ulic, chodzi o to że niestety prawie żadna z opraw led do ładnych nie należy, ta też nie, producenci niestety odeszli całkowicie od wyznaczania jakiegoś "dizajnu" teraz ważne by świeciło , decha , łopata , czy inne ufo..


Prawie bo jednak kilka jest całkiem do przyjęcia. Ja bym się do tego nie przywiązywał do wyglądu opraw, bo obecnie cykl życia oprawy będzie coraz krótszy. Można to porównać do muzyki Beatles i The Rolling Stones to klasyka, tak samo jak OURW2x250 czy OUR1000 a dzisiejsi artyści jak Justin Bieber to oprawa LED, która będzie produkowana 5 lat. Ten wygląd się będzie przez kolejne lata zmieniał.

dlatego uważam to za błąd skoro tworzymy jakieś otoczenie róbmy to z głową, gdyby wybierano oprawy które przedstawiają jakiś styl producenci dalej tworzyli by coś co ładnie wygląda , jak wspomniales jest kilka jest do przyjęcia... kilka, cała reszta to szkarady w najprostszej formie byle by tylko swiatło dały, i takie sa niestety najczęściej wybierane bo nikt nie kieruje się estetyką, tylko ceną :evil:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Philips] DigiStreet

Postprzez Lampa » 26 grudnia 2018, 23:17

Whites86 napisał(a):producenci dalej tworzyli by coś co ładnie wygląda

Obawiam się że tu może być problem bo określenie "ładnie" jest dosyć względne a jak weźmiemy po uwagę jeszcze czyiś gust to sprawa robi się jeszcze bardziej skomplikowana.
Ja to widzę tak że my pasjonaci opraw kierujemy się też w jakimś stopniu sentymentem, nie podchodzimy do tego czysto materialnie....
Stąd rozbieżność wizji opraw ledowych naszej i projektantów którzy tworzą takie oprawy.
Czasy się zmieniają i zmienia się też dizajn opraw, dla przeciętnego kowalskiego taka wielka pękata i pordzewiała ORZ6 to siermiężna i prądożerna lampa na słupie a taka cieniutka deseczka na źródłach led to jest symbol nowoczesności, energooszczędności i miniaturyzacji będącej wynikiem postępu technicznego...
Lampa
 

[Philips] DigiStreet

Postprzez Farel03 » 27 grudnia 2018, 02:26

Miniaturyzacja miniaturyzacją, ale jeżeli czasem muszę dobrze przyglądąć, by nawet zauważyć, że coś na wysięgniku jest powieszone, to już lekka przesada. Pozatym deski, szpachelki, szufelki ni jak pasują do np. starych słupów betonowych
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re:

Postprzez Marcin » 27 grudnia 2018, 12:21

Farel03 napisał(a):Miniaturyzacja miniaturyzacją, ale jeżeli czasem muszę dobrze przyglądąć, by nawet zauważyć, że coś na wysięgniku jest powieszone, to już lekka przesada. Pozatym deski, szpachelki, szufelki ni jak pasują do np. starych słupów betonowych


Dlatego u mnie jak wymieniają to razem z słupami: OŻ są zastąpione jakimiś nowymi metalowymi, typu nie znam na razie, może to jest SO ale nie mam pewności.
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: [Philips] DigiStreet

Postprzez trojmiejski » 27 kwietnia 2019, 19:29

Dla porządku wrzucam zdjęcia z Gdańska z tymi oprawami na węźle Kliniczna, jak robiłem te zdjęcia to wtedy jeszcze nie wiedziałem co to za model oprawy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Philips] DigiStreet

Postprzez neon44 » 29 kwietnia 2019, 10:28

Oprawa ta zdobywa coraz większą popularność. Ostatnio pojawiła się także w Kielcach na ulicy Wapiennikowej

Autor zdjęcia: cm_kielce z FORUM SCC

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Philips] DigiStreet

Postprzez trojmiejski » 27 września 2021, 23:03

Gdynia, ul. Hryniewickiego:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Philips] DigiStreet

Postprzez Kuba123 » 27 września 2021, 23:46

Na tych słupach jakoś jeszcze wyglądają, ale wielokrotnie widziałem je zastosowane podczas modernizacji oświetlenia na linii napowietrznej, do której kompletnie nie nie pasują :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Kuba123
 
Posty: 655
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 czerwca 2021, 22:03

Re: [Philips] DigiStreet

Postprzez trojmiejski » 5 listopada 2023, 15:53

4000K jako główne oświetlenie i 5700K jako oświetlenie przejścia:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy diodowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości