[AsXSn] Mesko OURW 250, OURW 250-1

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [AsXSn] Mesko OURW 250

Postprzez Wojtek26162 » 8 lutego 2019, 22:12

AsXSn napisał(a):Z WLS,em niestety nie będzie bo WLS 250W którego mam jest uszkodzony a penninga 210W nie posiadam.
/

Odpal z sodówką 150W będzie lekko przeciążone ale nic się jej nie stanie ;)
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1274
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: [AsXSn] Mesko OURW 250

Postprzez AsXSn » 8 lutego 2019, 22:16

Tylko ona już jest na czynniki pierwsze rozkręcona, nie chciało mi się manewrować przy terminalu dławika aby wpiąć UZ,a bo ciasno tam było ;)
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1064
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: [AsXSn] Mesko OURW 250

Postprzez Elektroservice » 8 lutego 2019, 22:20

Śruby na 100% są zapieczone tak więc próba ruszenia zwykłym wkrętakiem skończy się ukręceniem łbów i koniecznością zastosowania wiertarki i gwintownika co nie jest łatwym zadaniem. Na początek spryskaj śruby WD4 (nie same łby tylko postaraj się dotrzeć końcówką tak aby środek dostał się pod łby i spłynął niżej, nie żałuj go bo nie jest drogi i nie uszkodzi ani odbłyśników ani korpusu). Odczekaj z 20-30 minut, niech środek "przegryzie" rdzę. Następnie z wyczuciem uderz kilkukrotnie łeb każdej ze śrub młotkiem. Następnie dobierz wkrętak taki aby dobrze i pewnie wchodził w nacięcie na śrubie bez zbędnych luzów. Jeśli masz wkrętaki przystosowane do pobijania to po włożeniu ostrza wkrętaka w nacięcie śruby uderz z wyczuciem w jego drugi koniec kilkakrotnie młotkiem a dopiero następnie porządnie dociśnij wkrętak do łba śruby i próbuj odkręcać. Jak śruba lekko się ruszy to nie odkręcaj jej kręcąc ciągle w lewo tylko obracaj lekko w lewo lekko w prawo cały czas zwiększając zakres ruchu w lewo. Niech Cię nie zwiedzie gdy w pewnym momencie zacznie iść już lekko bo w każdej chwili śruba może znowu się zaklinować i ukręcić. Cały czas wykręcaj ją obracając lekko w lewo i lekko w prawo aż nie wykręci się całkowicie. Możesz też zainwestować w tzw. wkrętak udarowy np taki https://allegro.pl/oferta/wkretak-udaro ... 6939243171 to zdecydowanie ułatwi pracę. Stosując to urządzenie wystarczy tylko spryskać śruby WD40 i po odczekaniu 20-30 minut przystąpić do odkręcania. Wkrętak taki działa w ten sposób, że po wybraniu kierunku obrotów wystarczy uderzać w jego końcówkę młotkiem i te uderzenia spowodują jednoczesne wykręcanie lub wkręcanie śruby. W Twoim przypadku oczywiście wybrać należy funkcję odkręcania :)
Tak w ogóle to polecam wkrętak z powyższego linku (to nie jest reklama, proszę administrację o nie usuwanie linku) bo jest w bardzo dobrej cenie jak za sprzęt tej marki. Przyda się na przyszłość do remontów innych opraw i nie tylko.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [AsXSn] Mesko OURW 250

Postprzez AsXSn » 8 lutego 2019, 22:34

Elektroservice napisał(a):Śruby na 100% są zapieczone tak więc próba ruszenia zwykłym wkrętakiem skończy się ukręceniem łbów i koniecznością zastosowania wiertarki i gwintownika co nie jest łatwym zadaniem. Na początek spryskaj śruby WD4 (nie same łby tylko postaraj się dotrzeć końcówką tak aby środek dostał się pod łby i spłynął niżej, nie żałuj go bo nie jest drogi i nie uszkodzi ani odbłyśników ani korpusu). Odczekaj z 20-30 minut, niech środek "przegryzie" rdzę. Następnie z wyczuciem uderz kilkukrotnie łeb każdej ze śrub młotkiem. Następnie dobierz wkrętak taki aby dobrze i pewnie wchodził w nacięcie na śrubie bez zbędnych luzów. Jeśli masz wkrętaki przystosowane do pobijania to po włożeniu ostrza wkrętaka w nacięcie śruby uderz z wyczuciem w jego drugi koniec kilkakrotnie młotkiem a dopiero następnie porządnie dociśnij wkrętak do łba śruby i próbuj odkręcać. Jak śruba lekko się ruszy to nie odkręcaj jej kręcąc ciągle w lewo tylko obracaj lekko w lewo lekko w prawo cały czas zwiększając zakres ruchu w lewo. Niech Cię nie zwiedzie gdy w pewnym momencie zacznie iść już lekko bo w każdej chwili śruba może znowu się zaklinować i ukręcić. Cały czas wykręcaj ją obracając lekko w lewo i lekko w prawo aż nie wykręci się całkowicie. Możesz też zainwestować w tzw. wkrętak udarowy np taki https://allegro.pl/oferta/wkretak-udaro ... 6939243171 to zdecydowanie ułatwi pracę. Stosując to urządzenie wystarczy tylko spryskać śruby WD40 i po odczekaniu 20-30 minut przystąpić do odkręcania. Wkrętak taki działa w ten sposób, że po wybraniu kierunku obrotów wystarczy uderzać w jego końcówkę młotkiem i te uderzenia spowodują jednoczesne wykręcanie lub wkręcanie śruby. W Twoim przypadku oczywiście wybrać należy funkcję odkręcania :)
Tak w ogóle to polecam wkrętak z powyższego linku (to nie jest reklama, proszę administrację o nie usuwanie linku) bo jest w bardzo dobrej cenie jak za sprzęt tej marki. Przyda się na przyszłość do remontów innych opraw i nie tylko.

Udało się, potraktowałem te śruby WD40, po pukałem w nie i udało się je odkręcić.
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1064
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: [AsXSn] Mesko OURW 250

Postprzez Elektroservice » 8 lutego 2019, 22:36

No i dobrze :) To niezawodna metoda, kiedyś gdy zaczynałem remonty opraw nie znałem tego sposobu i przeklinałem ukręcające się łby śrub. Od kiedy zacząłem stosować metodę opisaną wyżej liczba ukręconych śrub spadła prawie do zera :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [AsXSn] Mesko OURW 250

Postprzez AsXSn » 9 lutego 2019, 17:20

Jak można spróbować odkręcić śrubę skręcającą ramkę klosza z korpusem? Bo jest zapieczona chyba.
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1064
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: [AsXSn] Mesko OURW 250

Postprzez Elektroservice » 9 lutego 2019, 21:41

Śrubę będącą jednocześnie osią zawiasu ramki? Dokładnie tak jak opisywałem wcześniej. Powoli, bez pośpiechu, innej opcji tu niestety nie ma :(
Teraz jeszcze bardziej przydałby Ci się wkrętak udarowy.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [AsXSn] Mesko OURW 250

Postprzez AsXSn » 10 lutego 2019, 01:50

Jutro spróbuję tą śrubę ruszyć, czym lub w jaki sposób moźna się pozbyć betonu z korpusu?
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1064
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: [AsXSn] Mesko OURW 250

Postprzez Elektroservice » 10 lutego 2019, 13:52

Większe grudy betonu odbij delikatnie młotkiem (delikatnie, tu nie trzeba dużej siły !!) a mniejsze spróbuj usunąć szorując na mokro twardą szczotką plastikową np do mycia rąk.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [AsXSn] Mesko OURW 250

Postprzez AsXSn » 15 lutego 2019, 20:05

OURW po remoncie, wiem głowy nie urywa ale wygląda lepiej niż wcześniej ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W akcji
Obrazek
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1064
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość