Źródła światła w akcji

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Źródła światła w akcji

Postprzez litak1 » 2 kwietnia 2019, 23:29

Widzisz najprostszy palniczek i płomień idealny
Ja już trzeci dzień walczę z palnikiem który kupiłem, płomień masakra nierówny albo gaśnie nawet nie wiem na jakie medium ten palnik i gdzie podłączyć gaz do dolnego czy górnego króćca próbowałem już tak i tak na LPG i zamiast powietrza tlen i d....
Ktoś może coś poradzi ??
Obrazek
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Źródła światła w akcji

Postprzez OUKS340 » 2 kwietnia 2019, 23:51

O ile mi wiadomo to te palniki były na gaz ziemny. Gaz raczej do górnego podłączenia (dysza wlotowa) a powietrze do dolnego. Pamiętam, że w zakładzie neonowym były sprężarki zrobione z silników do odkurzaczy :o :o i tłoczyły powietrze do cienkiego węża. Palniki były zasilane właśnie z miejskiej sieci gazowej.
OUKS340
 
Posty: 1923
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Źródła światła w akcji

Postprzez elek » 3 kwietnia 2019, 17:17

A czasem ten palnik nie był opisany jako wodorowo-tlenowy ? bo coś go poznaje z olxa chyba. ja bym stawiał że gaz podpinasz do dolnego doprowadzenia a tlen/powietrze do górnego, pokrętłami sterujesz ilością mieszanki do głównego płomienia i na otwory po bokach dla stabilizacji głównego płomienia. Pokaż foty wnętrza i od przodu.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Źródła światła w akcji

Postprzez litak1 » 3 kwietnia 2019, 17:20

OUKS340 napisał(a):O ile mi wiadomo to te palniki były na gaz ziemny. Gaz raczej do górnego podłączenia (dysza wlotowa) a powietrze do dolnego. Pamiętam, że w zakładzie neonowym były sprężarki zrobione z silników do odkurzaczy :o :o i tłoczyły powietrze do cienkiego węża. Palniki były zasilane właśnie z miejskiej sieci gazowej.

Ale czy konkretnie te palniki?
Ten palnik był wykonany podobno pod zamówienie firmy szklarskiej.
Wykonany jest co najmniej dziwnie, górny cieńszy króciec (wydawałby się gazowy) jest nie uszczelniony więc podłączając do niego gaz cały palnik staje w płomieniach (nie ma tam uszczelek i widać że nigdy nie było ) więc to raczej przyłącze powietrza, na nim jest 6 stopniowa regulacja grubości płomienia (na powietrzu ?!?!).
Z kolei dolny króciec ma swój zawór stożkowy i.... tylko zawór, nie ma tam żadnej dyszy i całe ciśnienie jest wydmuchiwane przez dysze wylotowe (dużej średnicy).
Najważniejsze w palniku nie występuje miksowanie gazu z powietrzem. Do dosyć rozbudowanej dyszy wylotowej wprowadzany jest oddzielnie gaz i oddzielnie powietrze (tlen?)
Masakra ... co to za palnik...
Tak to ten z olx ale to na bank nie jest palnik wodoro-tlenowy
dolny grubszy króciec ma zawór stożkowy z pokrętłem widocznym poprawej stronie
Obrazek

górny króciec jest wprowadzony do korpusu , medium jest dzielone zaworem 6 pozycyjnym na różne dysze wewnątrz, każda dysza ma ujście w innej sekcji palnika na wylocie, ten element nie jest uszczelniony (dławnica przy pokrętle jest uszczelniona filcem widaczona na zdjęciu poniżej), korpus jest tylko skręcony bez uszczelnienia

Obrazek

Dolny króciec poprzez zawór stożkowy jest wyprowadzony bezpośrednio do dyszy wylotowej (widoczne dwie sekcje dużych dysz kanciastych najbardziej zewnętrzna i wyraźnie widoczna pośrodku)
Górny króciec jest dzielony przez zawór i dysze wewnętrzne na sekcje
1 na samym środku punktowa (jeden otworek)
2 kolejna po otworku cienki okrąg po nim sekcja dysz kanciastych opisanych powyżej z dolnego króćca
3 po dyszach kanciastych sekcja grubszy okrąg, po nim zewnętrzna sekcja dysz kanciastych z dolnego króćca
Pisząc krótko sekcje dysz wylotowych kanciastych są z dolnego grubego króćca bez dysz, zawór stożkowy (uszczelnione)
sekcje dysz wylotowych 2 okrągłych i jeden otwór na samym środku są z górnego króćca przechodzą przez dodatkowe dysze i zawór dzielący 6 stopniowy, uszczelnień brak (filc)
W tym palniku nigdzie nie tworzy się mieszanka! :cry:


Obrazek
Obrazek
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Źródła światła w akcji

Postprzez elek » 3 kwietnia 2019, 18:58

To jest palnik na tlen z mieszaniem powierzchniowym (dyfuzyjny), prawie na pewno wodorowo-tlenowy bo przyłącze gazu palnego (to na dole) ma większą średnice, z powietrzem to to nie będzie działać a brak uszczelnień sugeruje małe ciśnienie tlenu, być może praca z koncentratora tlenu a nie z butli. Pooglądaj sobie palniki do szkła firmy Arnold.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Źródła światła w akcji

Postprzez litak1 » 3 kwietnia 2019, 20:25

Pogooglowałem poczytałem ...noi się zmartwiłem, kupując nie sądziłem że będzie to palnik H-O bo zdecydowana większość palników szklarskich jest na zwykły gaz i powietrze, a tu wszystko wskazuje że jednak to palnik do obróbki szkła kwarcowego :cry:
Skad ja wezmę wodór
Mieszanie dyfuzyjne zapobiega eksplozjom mieszanki gaz- tlen podczas gaszenia palnika ponieważ mieszanie tych gazów odbywa się już po wyjściu z dysz palnika.
Chyba muszę przeprosić się z palnikami wirowymi perun :x
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Źródła światła w akcji

Postprzez elek » 4 kwietnia 2019, 11:48

Przy odpowiednim ustawieniu ten palnik powinien całkiem znośnie pracować na gazie ziemnym lub propanie z tlenem, kwestia ustawienia niskiego ciśnienia tlenu żeby nie urywało płomienia.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Źródła światła w akcji

Postprzez lumix26 » 13 kwietnia 2019, 16:33

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9282
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Źródła światła w akcji

Postprzez KaszeL » 13 kwietnia 2019, 18:16

Ta lampa ma absolutnie unikatowy start. Od bardzo, bardzo dawna jedna z moich ulubionych ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8655
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Źródła światła w akcji

Postprzez Marcin » 11 maja 2019, 23:01

Fioletowe rozbłyski w HCI-T 35W

wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości