Kwiaty opraw oświetleniowych

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mateusz » 28 marca 2020, 18:59

qba napisał(a):Pięknie te OURW na MR wyglądały. Ja mam gdzieś zdjęcie tego kwiatu, jak świeci jedną oprawą sodowo. Mam też inne chyba z 1981 gdzie widać ten sam kwiat. Gdzieś na Śląsku jest też kwiat MR 10xOURW 2250.


Tak, tam działała tylko jedna OURW (oczywiście z WLSP) - na pewno w 2005 roku jeszcze tak było, ogólnie szkoda mi było tych kwiatów... :roll:
To jeszcze podrążę trochę temat zachowanych kwiatów w mieście. Ul. Synów Pułku to dwupasmowa arteria pomiędzy al. Sikorskiego a ul. Pstrowskiego, przebiega obok osiedla Nagórki. Jedna z dwóch ulic (obok Pstrowskiego), która oryginalnie w całości oświetlonych kwiatami. W 2006 roku ulica przeszła poważny remont ale większość masztów przetrwała w niezmienionej formie, wymieniono tylko te stojące najbliżej skrzyżowań (na ocynkowane, podobnej wysokości, przenosząc chyba nawet na nie SGS 203/204 ze starych głowic...)

w oddali skrzyżowanie z ul. Pstrowskiego, na dalszym planie dwa nowsze ocynkowane maszty.... Na tym odcinku w najbliższych latach będzie budowana linia tramwajowa więc może pojawić się całkiem nowe oświetlenie... Niestety stan słupów jest nieciekawy, właściwie nie wiem dlaczego są tak przerdzewiałe i zaniedbane :roll:

Obrazek

Obrazek

W przeciwną stronę

Obrazek

W tle osiedle Nagórki. Ogólnie w tej części miasta występują spore różnice wysokości

Obrazek

Skrzyżowanie z ul. Krasickiego, jeden maszt został wymieniony

Obrazek

Obrazek

Dalszy odcinek :

Obrazek

Skrzyżowanie z ul. Orłowicza (os. Nagórki)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w stronę al. Sikorskiego :

Obrazek
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Utilizer » 29 marca 2020, 00:44

Biednie to wygląda takie zardzewiałe
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6574
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mateusz » 31 marca 2020, 21:20

Niestety... słupy są w naprawdę w kiepskim stanie, od dawna nie malowane i nie zabezpieczone przed korozją. Chyba że już je spisali na usunięcie :roll:
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mirror » 1 kwietnia 2020, 16:58

Stary komp mi się psuje i znalazłam takie foty:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ten kwiatuszek jest w Gietrzwałdzie w polach niedaleko kościoła.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Pataax01 » 1 kwietnia 2020, 18:21

Na pierwszym zdjęciu widzę moje cudowne miasto :D Te kwiaty ze Stradami niestety do tej pory tam są (ich stan to jest porażka). Natomiast ostatnie zdjęcie wymiata! :D Te oprawy wyglądają wyjątkowo klimatycznie, szczególnie w takim otoczeniu drzew.
Blog o oświetleniu Łodzi: https://wblasku-lodzi.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Pataax01
 
Posty: 343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 10 marca 2019, 16:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mirror » 1 kwietnia 2020, 22:22

Pataax01 napisał(a):Na pierwszym zdjęciu widzę moje cudowne miasto :D Te kwiaty ze Stradami niestety do tej pory tam są (ich stan to jest porażka). Natomiast ostatnie zdjęcie wymiata! :D Te oprawy wyglądają wyjątkowo klimatycznie, szczególnie w takim otoczeniu drzew.
Powiem Ci, że bardzo podoba mi się Łódź i jak tylko skończy się wirus to się tam wybieram w celach zwiedzania. A co do OBS, może ktoś zna kogoś bardzo wierzącego, który bywał w PRLu w Gietrzwałdzie? Tam są jeszcze niedaleko schódki jakby coś kiedyś było i ciekawi mnie co. Może jakby się doszło co było to więcej fot z klasykami by się znalazło.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 2 kwietnia 2020, 10:07

Ten ostatni kwiatek to faktycznie antyk, tym bardziej, że to nie są OBs, lecz jeszcze starsze OŻb.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mirror » 2 kwietnia 2020, 12:00

trojmiejski napisał(a):Ten ostatni kwiatek to faktycznie antyk, tym bardziej, że to nie są OBs, lecz jeszcze starsze OŻb.
Dziękuję za poprawę. :) Wieczorem wejdę na stronę neona i się doedukuję w kwestii odróżniania. :)
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez mateusz » 2 kwietnia 2020, 13:19

mirror napisał(a):
Pataax01 napisał(a):Na pierwszym zdjęciu widzę moje cudowne miasto :D Te kwiaty ze Stradami niestety do tej pory tam są (ich stan to jest porażka). Natomiast ostatnie zdjęcie wymiata! :D Te oprawy wyglądają wyjątkowo klimatycznie, szczególnie w takim otoczeniu drzew.
Powiem Ci, że bardzo podoba mi się Łódź i jak tylko skończy się wirus to się tam wybieram w celach zwiedzania. A co do OBS, może ktoś zna kogoś bardzo wierzącego, który bywał w PRLu w Gietrzwałdzie? Tam są jeszcze niedaleko schódki jakby coś kiedyś było i ciekawi mnie co. Może jakby się doszło co było to więcej fot z klasykami by się znalazło.



Tutaj kilka zdjęć z terenów dookoła kościoła w Gietrzwałdzie sprzed 6 lat... viewtopic.php?f=46&t=1493&start=130
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez trojmiejski » 4 kwietnia 2020, 10:19

Odnośnie dyskusji o usodowionych kwiatach OURW to mnie się przypomniało, że kiedyś wrzucałem zdjęcie przedstawiające Bulwar Nadmorski w Gdyni z samego początku lat 90-tych kiedy to znajdujący się tam parking był oświetlony kwiatami 10x OURW właśnie z sodą. Jako, że w tak dużym wątku odnalezienie może być kłopotliwe to zapodaję link jeszcze raz:
https://www.gdynia.pl/storage/__old/gdy ... ilebig.jpg
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron