[Kolekcjoner] Druga OUS 250

Wasze oprawy oświetleniowe

[Kolekcjoner] Druga OUS 250

Postprzez kolekcjoner » 7 kwietnia 2021, 17:01

Dzisiaj pokażę moją nową oprawę - Elgo Strada OUS 250 1998r. którą kupiłem za 50 zł , stan oceniam na bdb. Fotki odpalonej wstawię w następnym tygodniu, ponieważ aktualnie jestem w Warszawie i nie posiadam WLS 250W ;)
Od góry
Obrazek
Od boku
Obrazek
Od dołu
Obrazek
Osprzęt
Obrazek
W następnym tygodniu również pokażę następną oprawę - Nową ORZ 6-1 :D
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 64
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [Kolekcjoner] Druga OUS 250

Postprzez slaweklampy » 12 kwietnia 2021, 12:24

Prawdopodobnie nie była używana na wysięgniku rurowym skoro brak elementów mocujących w środku.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Kolekcjoner] Druga OUS 250

Postprzez kolekcjoner » 12 kwietnia 2021, 17:02

Oprawa była używana na parkingu, po prostu zdjęcie robiłem od razu po wyczyszczeniu, a zostały one zdjęte, gdy ją czyściłem :) Ale nawet jakby ich nie było już wcześniej, to nie oznacza że nie wisiała na wysięgniku, bo przecież komuś mogły się przydać elementy mocujące wysięgnik ;)
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 64
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [Kolekcjoner] Druga OUS 250

Postprzez OUKS340 » 13 kwietnia 2021, 00:15

Gratuluję nabytku :) Bardzo lubię Strady. Czyżby układ zapłonowy był produkcji Philipsa :?:
OUKS340
 
Posty: 1922
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: [Kolekcjoner] Druga OUS 250

Postprzez kolekcjoner » 13 kwietnia 2021, 07:40

No wiesz co, chciałbym żeby to był philips, ale niestety jest to IDS 4.1 (z zerwaną naklejką) który lubi się psuć :roll: Ja bardzo lubię strady i łyżki ;) Do pełnej kolekcji Strad brakuje mi jeszcze OUR 125, OUS 150 oraz OUR 400 :D
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 64
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [Kolekcjoner] Druga OUS 250

Postprzez Polamp11 » 13 kwietnia 2021, 10:03

IDSy to najgorsze zapłonniki (razem z TUZami). Są awaryjne i mają problem z odpalaniem lamp metalohalogenkowych. Mam takiego IDSa, co męczy się z odpaleniem sodówki :lol: . Polecam zapłonniki VS, są wytrzymałe i nie mają problemu z metalohalogenkami.
Avatar użytkownika
Polamp11
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 lutego 2019, 21:53

Re: [Kolekcjoner] Druga OUS 250

Postprzez kolekcjoner » 13 kwietnia 2021, 11:02

Polamp11 napisał(a):IDSy to najgorsze zapłonniki (razem z TUZami). Są awaryjne i mają problem z odpalaniem lamp metalohalogenkowych. Mam takiego IDSa, co męczy się z odpaleniem sodówki :lol: . Polecam zapłonniki VS, są wytrzymałe i nie mają problemu z metalohalogenkami.


No właśnie, w pierwszej OUS 250 mam zapłonnik od VS, bo IDS padł :( Ale dopóki ten będzie dobry, to go zostawię :)
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 64
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [Kolekcjoner] Druga OUS 250

Postprzez Polamp11 » 13 kwietnia 2021, 12:25

OUS400 napisał(a):Skoro są takie awaryjne jak piszecie to ciekawe jakim cudem w mojej oprawie OUSe-70 która od 2002 roku świeciła w oświetleniu ulicznym (nie wiem czy ją kiedyś na forum pokazywałem, ale jeśli nie to być może pokażę bo mam ją od dłuższego czasu) taki IDS jest nadal sprawny, te układy nie są przystosowane do lamp metalohalogenkowych i są montowane w oprawach do lamp SODOWYCH więc nie powinno nikogo dziwić że mają problem z ich odpaleniem ;)
Od jakiegoś czasu obserwuję oprawy LEDA w moim mieście które pochodzą z lat najprawdopodobniej 1998 - 2004 i widzę że większość ma oryginalne układy zapłonowe a poznaję to po widocznym ich mocowaniu na płycie osprzętu i jak ktoś montuje nowy to wątpię aby bawił się w jego przykręcanie :)
Jeszcze dodam to że jeśli ktoś nie konserwuje odpowiednio oświetlenia to każdy układ zapłonowy nie ważne jakiego producenta po jakimś czasie się spali gdy źródło będzie cały czas zapalać się i gasnąć albo padnie całkowicie ;)


Polskie zapłonniki gdy żywot lampy dobiegnie końca i nikt nie wymieni sodówki to raczej po pewnym czasie raczej się uszkodzą, a niektóre zagraniczne zapłonniki posiadają zabezpieczenie, które odłącza go gdy lampa jest wyeksploatowana. Zagraniczne układy są wiele lepsze niż te Polskiej produkcji. A co do IDSów, to zobacz np. zapłonniki VS są przeznaczone do sodówek, a z MH nie mają żadnych problemów.
Avatar użytkownika
Polamp11
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 lutego 2019, 21:53

Re: [Kolekcjoner] Druga OUS 250

Postprzez kolekcjoner » 13 kwietnia 2021, 12:30

Polamp11 napisał(a):
OUS400 napisał(a):Skoro są takie awaryjne jak piszecie to ciekawe jakim cudem w mojej oprawie OUSe-70 która od 2002 roku świeciła w oświetleniu ulicznym (nie wiem czy ją kiedyś na forum pokazywałem, ale jeśli nie to być może pokażę bo mam ją od dłuższego czasu) taki IDS jest nadal sprawny, te układy nie są przystosowane do lamp metalohalogenkowych i są montowane w oprawach do lamp SODOWYCH więc nie powinno nikogo dziwić że mają problem z ich odpaleniem ;)
Od jakiegoś czasu obserwuję oprawy LEDA w moim mieście które pochodzą z lat najprawdopodobniej 1998 - 2004 i widzę że większość ma oryginalne układy zapłonowe a poznaję to po widocznym ich mocowaniu na płycie osprzętu i jak ktoś montuje nowy to wątpię aby bawił się w jego przykręcanie :)
Jeszcze dodam to że jeśli ktoś nie konserwuje odpowiednio oświetlenia to każdy układ zapłonowy nie ważne jakiego producenta po jakimś czasie się spali gdy źródło będzie cały czas zapalać się i gasnąć albo padnie całkowicie ;)


Polskie zapłonniki gdy żywot lampy dobiegnie końca i nikt nie wymieni sodówki to raczej po pewnym czasie raczej się uszkodzą, a niektóre zagraniczne zapłonniki posiadają zabezpieczenie, które odłącza go gdy lampa jest wyeksploatowana. Zagraniczne układy są wiele lepsze niż te Polskiej produkcji. A co do IDSów, to zobacz np. zapłonniki VS są przeznaczone do sodówek, a z MH nie mają żadnych problemów.


Dokładnie! Według mnie najlepiej zastosować zapłonniki Philips SND 58 które można kupić nieużywane na OLXie już za około 20 zł. I mieć spokój na dobre 20 lat :)
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 64
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [Kolekcjoner] Druga OUS 250

Postprzez famabud » 13 kwietnia 2021, 13:03

Polamp11 napisał(a):
OUS400 napisał(a):Skoro są takie awaryjne jak piszecie to ciekawe jakim cudem w mojej oprawie OUSe-70 która od 2002 roku świeciła w oświetleniu ulicznym (nie wiem czy ją kiedyś na forum pokazywałem, ale jeśli nie to być może pokażę bo mam ją od dłuższego czasu) taki IDS jest nadal sprawny, te układy nie są przystosowane do lamp metalohalogenkowych i są montowane w oprawach do lamp SODOWYCH więc nie powinno nikogo dziwić że mają problem z ich odpaleniem ;)
Od jakiegoś czasu obserwuję oprawy LEDA w moim mieście które pochodzą z lat najprawdopodobniej 1998 - 2004 i widzę że większość ma oryginalne układy zapłonowe a poznaję to po widocznym ich mocowaniu na płycie osprzętu i jak ktoś montuje nowy to wątpię aby bawił się w jego przykręcanie :)
Jeszcze dodam to że jeśli ktoś nie konserwuje odpowiednio oświetlenia to każdy układ zapłonowy nie ważne jakiego producenta po jakimś czasie się spali gdy źródło będzie cały czas zapalać się i gasnąć albo padnie całkowicie ;)


Polskie zapłonniki gdy żywot lampy dobiegnie końca i nikt nie wymieni sodówki to raczej po pewnym czasie raczej się uszkodzą, a niektóre zagraniczne zapłonniki posiadają zabezpieczenie, które odłącza go gdy lampa jest wyeksploatowana. Zagraniczne układy są wiele lepsze niż te Polskiej produkcji. A co do IDSów, to zobacz np. zapłonniki VS są przeznaczone do sodówek, a z MH nie mają żadnych problemów.

Czy miałeś do czynienia z absolutnie wszystkimi zapłonnikami do lamp wysokoprężnych produkowanych w Polsce, że takiej opinii udzielasz?
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Następna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości