Mokpol Warszawa, Puławska/Wałbrzyska

Dyskusje na temat podświetlania budynków nocą, rodzajach opraw oswietleniowych i źródeł światła przeznaczonych do tego celu

Mokpol Warszawa, Puławska/Wałbrzyska

Postprzez amisiek » 20 lutego 2010, 22:53

Może im ktoś wytłumaczy, by wymienili w cholerę te 8x250W (a może nawet 500W) na coś lepszego, trwalszego i mniej prądożernego?;)
Obrazek
Nie znam się, ale gdy widzę jak dobrze dają radę dwa naświetlacze MH po 150W każdy, to aż się prosi o modernizację...
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Mokpol Warszawa, Puławska/Wałbrzyska

Postprzez leon0785 » 20 lutego 2010, 22:55

Ktoś ma gest i lubi płacić wysokie rachunki za prąd.
leon0785
 

Re: Mokpol Warszawa, Puławska/Wałbrzyska

Postprzez Michal » 20 lutego 2010, 23:29

leon0785 napisał(a):Ktoś ma gest i lubi płacić wysokie rachunki za prąd.

...albo nie ma pieniędzy na modernizację,nie wystarczy tu wymienić samych opraw,z praktyki wiem,że takie halopaki są mocowane na cienkich wysięgnikach,a w przypadku montażu naświetlaczy np.70 lub 150W,których masa w porównaniu z tradycyjnym halopakiem jest kilkakrotnie większa należy je wymienić na solidniejsze,a to już kumuluje wysokie koszty. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Mokpol Warszawa, Puławska/Wałbrzyska

Postprzez cieszyn » 21 lutego 2010, 00:20

A tak żartem powiem, dałbym tam jeden naświetlacz, ulokowany w pewnej odległości, tak jakoś na środku tego napisu i niech omiata ten napis z lewej na prawą i z prawej na lewo, tak w pełni syzyfowo po prostu, he, he :D :lol: :lol: :lol: :lol: ;) ;) ;) Może by to przyciągnęło więcej klientów?

Samo obracanie tego oświetlacza - niechby to była jakaś pochodna tych mechanizmów co mają wentylatory biurowe co się miąchają to w lewo to w prawo :P :D :lol: :lol: :lol: ;)

A tak bardziej serio (choć pewnie też lekko głupawo) gdyby przed taki centralny naświetlacz dać jakiś soczewkowy układ poziomego, strumieniowego rozpraszania światła, to może by ten jeden naświetlacz - już bez jego obracania - wystarczył do oświecenia całego napisu :P :?: :?:

- taniej by było na liczniku prądu, nawet gdyby co jakiś czas te soczewki trza by było szmatką nieco przelecieć, nie?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mokpol Warszawa, Puławska/Wałbrzyska

Postprzez amisiek » 21 lutego 2010, 15:06

Długość tego napisu to mniej więcej trzy szerokości dużego billboardu. Każdy taki billboard (cały!) jest oświetlany parą MH 70W z asymetrycznego naświetlacza. Czyli trzy takie naświetlacze 70W załatwiłyby bez problemu cały baner. Pomysł z soczewką niezły, podoba mi się. Wtedy jeden MH 250W z powodzeniem dałby tyle światła co trzeba, albo nawet więcej. Cieszyn, masz dobry pomysł:)
Michał, niestety pewnie tak jest, jak mówisz, widziałem tę cienką tyczkę, nie wiem czy wytrzymałaby porządny naświetlacz, który waży 6-8 kg... Z drugiej strony zużycie prądu nie jest tak koszmarne, bo i tak połowa tych halopaków nie świeci - nikomu nie chce się wymienić żarnika.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Mokpol Warszawa, Puławska/Wałbrzyska

Postprzez cieszyn » 21 lutego 2010, 23:08

amisiek napisał(a):Długość tego napisu to mniej więcej trzy szerokości dużego billboardu. .... Pomysł z soczewką niezły, podoba mi się. Wtedy jeden MH 250W z powodzeniem dałby tyle światła co trzeba, albo nawet więcej. Cieszyn, masz dobry pomysł:)
....


No tak to jakoś spontanicznie wymyśliłem, bez wielkiego zastanawiania się
Ale praktycznie to pewnie trudniej by było zrobić?
Może się wezmę za taką produkcję? :roll: ;)
oszczędność prądu to też atut
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Iluminacja architektury i obiektów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości