Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Sposoby oswietlenia ulic. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oswietleniu ulicznym

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez oskard » 16 maja 2010, 20:47

A, właśnie :!: Cusik mi sie przypomło. Kiedyś pokazywano tu, albo w wątku o ORZ1 taką oprawę w Warszawie, oświetlającą przejazd ulicą Solec pod wiaduktem kolei średnicowej. Jakiś miesiąc temu jechałem przez Solec autobusem, i przytkłem łeb do szyby, żeby ją obejrzeć (zawsze sie tam wychylam żeby ją zobaczyć :D ), no i.... Nic, pusta szczelina między wiaduktami :| . Mam nadzieję że jej nie zauważyłem, czy cuś, jednak wiem gdzie i jak wisiała, i niestety jestem pewien, że już jej tam ni ma :( :cry: . To była chyba ostatnia warszawska ORZ1 w oświetleniu ulicznym, nadal używana (a właściwie dwie, bo to były 2 sztuki). Reszta to trupy na Wiatracznej, i oświetlenie bocznic i torowisk dworca Zachodniego, ale to już nie oświetlenie uliczne...
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez cieszyn » 16 maja 2010, 23:38

Oskard, to ja ją fociłem, ona musi tam być, ale tam trzeba być osobiście, a nie patrzeć z autobusu w czasie jazdy, więc zajdź tam i zobacz - no i cyknij ją!
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez oskard » 17 maja 2010, 16:11

Problem w tym, że ja ją wiele razy oglądałem z autobusu, i właśnie jadąc autobusem ją odkryłem, więc wiem jak i gdzie wisi. Z tego co kojarzę są dwie, w każdym tunelu po jednej. Mam nadzieję że to faktycznie moje niedopatrzenie, ale jednak moje oczy mówio mi co innego :( . No nic, może będę tam w okolicy, to sprawdzę, ale myślę że nie ma już po co tam iść :| ...
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez OBp » 17 maja 2010, 16:14

A zawisła tam jakaś nowa oprawa? Bo jeśli nie, to te ORZ1 tam raczej są, w końcu coś tam musi świecic :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez oskard » 17 maja 2010, 16:34

No właśnie też mnie to dziwi, ale nic ni ma :? . Nawet ta część (szyna, czy cuśśś) na której wisiała jest chyba zdemontowana, może po prostu było już to tak skorodowane, że musieli zdjąć? Tunel nie jest długi - wyższy jak dłuższy, więc światło z ulic tam dochodzi, i może dlatego nie spieszą się z powieszeniem tam czegoś innego :? .
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez OBp » 17 maja 2010, 16:38

A czy to jest wiadukt (tunel) kolejowy? Jeśli tak, to może ta ORZ1 należała do PKP :roll:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez oskard » 17 maja 2010, 17:21

To jest wiadukt kolejowy nad ulicą, ale to tylko dwa tory, i dwa wiadukty (na każdym po jednym torze) stojące jakieś pół metra/metr od siebie. Ona wisiała właśnie w tej szczelinie między tymi wiaduktami. Możliwe że należała do PKP, w końcu wisiała na ich własności, ale oświetlała tylko i wyłącznie ulicę, po to tam była :?
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez amisiek » 21 maja 2010, 23:45

Niedaleko Tamki w Warszawie:
Obrazek
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez Utilizer » 22 maja 2010, 11:24

Świetne zdjęcie, bardzo fajnie wyszło z tą głębią ostrości. :)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Oprawy uliczne stosowane na przewieszkach

Postprzez oskard » 22 maja 2010, 20:25

Fajne ujęcie, jakie wyraźne :) . To Smulikowskiego? Paweł pisał, że mają w tym roku usunąć właśnie na tej ulicy przewieszki, więc... Być może zrobiłeś tej stradzie ostatnie foto w życiu :| :(
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie uliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości