OZR/OZJ

Re: OZR/OZJ

Postprzez cieszyn » 18 października 2010, 22:11

amisiek napisał(a):Na prośbę naszego kolegi załączam skan. Przesłał mi go mailem, wrzucam do galerii na forum. Otóż taka oprawa najwyraźniej istniała.
Obrazek


Coż, ta karta katalogowa wygląda na oryginalną!

Ja tez mam katalog opraw SWW1133 i nie mam tam takiej pozycji :roll:
Amiśku, Amożemy prosić o fotkę strony tytułowej tego katalogu???
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: OZR/OZJ

Postprzez Jorgus » 18 października 2010, 22:19

Michal napisał(a):Mam katalog SWW 1133-213 i wiele innych i tej oprawy nie ma i jakoś trudno mi uwierzyć,że taka oprawa istniała,a tym bardziej w to,że byłeś jej właścicielem :roll:

SWW 1133-213 ,w katalogu "oprawy oświetleniowe, wydanie trzecie... z 1985r.(u mnie na str.166)"jest ta oprawa.W cz.czwartej(1989r.) już jej nie ma :cry:
producent wg.katalogu predom-mesko.

:arrow: Michał,jak bym nie miał oprawy,to z kąt bym wiedział,że info.było wybite na klapce tej właśnie oprawy :?: Tzn.podobnie jak np.w ORZ7/1

:arrow: Doc,jeśli będzie na śląsku zlot(a myślę że będzie)to wezmę ten katalog i pokarzę,że to nie fotomontaż :)
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: OZR/OZJ

Postprzez Michal » 18 października 2010, 22:21

Jorgus napisał(a):
Michal napisał(a):Mam katalog SWW 1133-213 i wiele innych i tej oprawy nie ma i jakoś trudno mi uwierzyć,że taka oprawa istniała,a tym bardziej w to,że byłeś jej właścicielem :roll:

SWW 1133-213 ,w katalogu "oprawy oświetleniowe, wydanie trzecie... z 1985r.(u mnie na str.166)"jest ta oprawa.W cz.czwartej(1989r.) już jej nie ma :cry:

:arrow: Michał,jak bym nie miał oprawy,to z kąt bym wiedział,że info.było wybite na klapce tej właśnie oprawy :?: Tzn.podobnie jak np.w ORZ7/1

:arrow: Doc,jeśli będzie na śląsku zlot(a myślę że będzie)to wezmę ten katalog i pokarzę,że to nie fotomontaż :)

To gdzie masz tę oprawę ,dam za nią 1000 zł. :D
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: OZR/OZJ

Postprzez cieszyn » 18 października 2010, 22:24

Michal napisał(a):
DocBrown napisał(a):
Michal napisał(a):Mam katalog SWW 1133-213 i wiele innych i tej oprawy nie ma i jakoś trudno mi uwierzyć,że taka oprawa istniała,a tym bardziej w to,że byłeś jej właścicielem :roll:


Myślisz że ten katalog to fotomont ?

Na kartach katalogowych z katalogów wydawnictwa WEMA był podany producent,a na tej karcie nie ma,poza tym czerwona ramka jest także trochę krzywa.Gdyby był podany producent dowiedział bym sie bez problemu czy taka oprawa naprawdę istniała. ;)



Michał ma rację, podawany był na samym dole producent, a tu nic nie mamy, lecz czasem producent był wpisany na kolejnej karcie, tam, gdzie pokazano rysunki i charakterystyki opraw (przykład: ORP-400/E1). Więc ten brak producenta na 1-szej stronie niczego nie oznacza. Tak może być.

Co do tej czerwonej ramki, to one też w oryginale nie zawsze są idealne np. OWP-300 czy typ 241-04

Uważam, że jeżeli to jest fotomontaż, to uczciwość nakazywała by przerwać tą zabawę - czy możemy liczyć na takie rozwiązanie?

Najlepiej będzie, jeśli ten kolega zrobi zdjęcie całej owej strony, bo tu ona jest jakby niekompletna

Jedno, co mnie zastanawia to to, że w moim katalogu SWW niemal żadna oprawa nie ma umieszczonego tak "wysoko" symbolu SWW przy tej lewej górnej czerwonej krawędzi, to mi tu najbardziej nie pasuje

Ale faktycznie, w moim 4-wydaniu jej nie ma. Może jest w 3-cim ???? MICHAŁ lub ktoś z Was - masz 3-cie wydanie ??????????
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: OZR/OZJ

Postprzez Michal » 18 października 2010, 22:27

No właśnie akurat trzeciego nie mam tylko pierwsze drugie i czwarte.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: OZR/OZJ

Postprzez qba » 19 października 2010, 14:41

A jednak istniała. Ten skan nie wygląda na fałszywkę. Polski przemysł oświetleniowy ma jak widać jeszcze wiele tajemnic.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: OZR/OZJ

Postprzez amisiek » 19 października 2010, 18:09

Oto strony z katalogu Jorgusa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozostałe posty dotyczące dyskusji o ew zakupie tej oprawy przeniosłem do nieistotnych.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: OZR/OZJ

Postprzez KaszeL » 19 października 2010, 21:28

No kurde chłopaki, wygląda na to, że coś takiego było.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: OZR/OZJ

Postprzez CDM » 19 października 2010, 21:45

Widocznie to był jakiś prototyp, który się nie przyjął, po pierwsze ze względu na moc, a po drugie ze względów estetycznych, to musiało być wielkie jak smok, kto wie, czy przypadkiem słup by się nie złamał po zamontowaniu tego "czegoś
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: OZR/OZJ

Postprzez qba » 20 października 2010, 13:40

Ciekawe, czy gdzieś taka jest.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości